SuperBiz wiadomości Rząd o podatku od supermarketów

Rząd o podatku od supermarketów

10.02.2016, godz. 17:31
Ministerstwo Rozwoju: Mateusz Morawiecki - wicepremier
Ministerstwo Rozwoju: Mateusz Morawiecki - wicepremier foto: Super Express

Burzliwym konsultacjom w sprawie ustawy o podatku detalicznym nie ma końca. Rządowi zależy na kompromisie ws. podatku od marketów - zadeklarował wicepremier, szef Ministerstwa Rozwoju Mateusz Morawiecki, inaugurując w środę kolejne konsultacje nt. podatku od sprzedaży detalicznej.

Ministerstwo Finansów przepracuje projekt podatku od sprzedaży, musi rozwiązać problem franczyzy - poinformował minister finansów Paweł Szałamacha. "Musimy przepracować projekt. Musimy skonstruować definicję podatnika. Weźmiemy pod uwagę specyficzny rodzaj handlu funkcjonującego w tzw. miękkiej franczyzie" - powiedział.

Zobacz: Piotr Woźniak prezesem PGNiG

Póki co koncepcję podatku autorstwa Ministerstwa Finansów mocno krytykuje Polska Izba Handlu zrzeszająca polskich kupców, którzy twierdzą, że nowa ustawa może doprowadzić do upadku wielu przedsiębiorców prowadzących sklepy na zasadach franczyzy.

Rządowi zależy na kompromisie ws. podatku od marketów - zadeklarował wicepremier, szef Ministerstwa Rozwoju Mateusz Morawiecki, inaugurując w środę kolejne konsultacje nt. podatku od sprzedaży detalicznej.

(...) tutaj nie ma jakiegoś nadmiernego pośpiechu, przede wszystkim zależy nam na tym, żeby w tej trudnej sprawie, jaką jest wypracowanie optymalnego ze strony wszystkich możliwych środowisk podatku, wysłuchać wszystkich stron i zbudować ten konsensus, ten kompromis. Chociaż znacie państwo na pewno też tę definicję kompromisu, że prawdziwy kompromis jest wtedy, kiedy wszystkie strony są niezadowolone" - mówił Morawiecki.

Przeczytaj: Burza wokół podatku od supermarketów

"Chciałbym żeby na koniec, przynajmniej ogromna większość społeczeństwa polskiego była zadowolona, bo na tym nam zależy najbardziej, na tym zależy rządowi, który reprezentuję, który jest częścią grupy bardzo mocno patrzącej solidarnościowo i prospołecznie na życie gospodarcze. Więc będziemy się starali w taki sposób ten kompromis budować. Ze swojej strony chciałem do tego się zobowiązać" - wskazał Morawiecki.

 

Źródło: PAP, bankier.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: