SuperBiz wiadomości Rząd spotkał się z Twitterowcami. Poznaj szczegóły #TweetupKPRM

Rząd spotkał się z Twitterowcami. Poznaj szczegóły #TweetupKPRM

30.09.2016, godz. 16:21
Tweet up KPRM
foto: KPRM

Najważniejsi przedstawiciele rządu, w tym premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki, spotkali się w piątek wieczorem z wybranymi dziennikarzami i internetowymi liderami opinii. Zobacz, o czym rozmawiali podczas #TweetupKPRM.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.00 wystąpieniem premier Beaty Szydło. Podkreśliła ona ważną rolę powołanego dziś Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, którego zadaniem będzie wprowadzenie w życie planów rządu. Jak dodała, priorytetem jest program mieszkaniowy, programy podatkowe i inwestycyjne. Pierwsze lokale dostępne w ramach Mieszkania Plus powinny pojawić się w 2019 r. Za trzy tygodnie powstaną z kolei założenia zmian w systemie podatkowym.

Następnie głos zabrał wiceminister Mateusz Morawiecki.
Chcemy budować nasze programy rozwojowe, aby rozwijać polski przemysł. To on stwarza miejsca pracy oraz buduje polski kapitał. Najbardziej potrzebujemy oszczędności, które będą przekładały się na budowanie polskiego kapitału. Musimy znaleźć wspólny mianownik między polityka społeczną, która zwiększa koszty, a pomnażaniem polskiego kapitału. Dlatego naszym celem są: inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje – powiedział wicepremier.

Spotkanie dla wybranych

Sam Tweetup był zamkniętym wydarzeniem. Wzięli w nim udział jedynie wybrani dziennikarze i internetowi liderzy opinii, którzy otrzymali zaproszenie na spotkanie.
– Lista jest już zamknięta. W tym momencie mogą Państwo jedynie przyjść obejrzeć wystąpienie premier Beaty Szydło, otwierające spotkanie – odpowiedział dziennikarce z redakcji Superbiz.se.pl Adam Puzio, pracownik Centrum Informacyjnego Rządu odpowiedzialny za organizację #TweetupKPRM.

Co się działo na #TweetupKPRM?

O tym, co się działo na spotkaniu, wiemy z relacji jego uczestników, który oznaczali swoje twitty hasztagiem – TweetupKPRM. Oto najciekawsze z nich.

 

 

 

 

 

 

Gdzie jest mapa inwestycji?

Wicepremier Mateusz Morawiecki przed spotkaniem zapowiadał, że zaprezentuje na Tweetupie mapę inwestycji planowanych w Polsce, jednak tego nie zrobił.

Technologiczne atrakcje

Jedną z atrakcji Tweetupu była prezentacja nowego polskiego autobusu elektrycznego.

Uczestnicy spotkania mieli także okazję zobaczyć łazik marsjański, polskiego drona i... witrualną rzeczywistość przez specjane gogle.

 

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: