SuperBiz wiadomości Rzecznik Macierewicza dostał fuchę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Rzecznik Macierewicza dostał fuchę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

06.09.2016, godz. 18:41
Bartłomiej Misiewicz
foto: EAST NEWS

Bartłomiej Misiewicz, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej i szef gabinetu ministra Antoniego Macierewicza, trafił do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej - podaje "Rzeczpospolita". Dziennik zwraca uwagę również, że są wątpliwości czy 25-latek posiada wykształcenie wyższego, które jest wymogiem wejścia do rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa.

Bartłomiej Misiewicz zasłynął ostatnio za sprawą kontrowersyjnego przyznania mu przez ministra Antoniego Macierewicza, Złotego Medalu za Zasługi dla Obronności Kraju. Teraz "Rzeczpospolita" podała informację o intratnej posadzie 25-latka.

Zobacz też: Premiera filmu "Smoleńsk". Ile wydano na produkcję?

Na stronie MON Misiewicz zamieścił skromną notkę biograficzna. Wynika z niej, że działalność polityczną rozpoczął na przełomie 2006 i 2007 roku. Od początku blisko współpracował z obecnym szefem.

Za jego sprawą objął funkcję szefa Biura Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej oraz szefa Biura Zespołu Parlamentarnego ds. Skutków Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. W latach 2012-14 był koordynator ds. struktur wykonawczych PiS. W tym samym czasie pełnił funkcję członka Rady Politycznej PiS, a od 2014 roku był w Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS.

O swoim wykształceniu czy doświadczeniu zawodowym poza polityką nie wspomina. "Rz" informuje, że "według opinii działaczy PiS nie skończył studiów, a członkowie rady nadzorczej spółek Skarbu Państwa muszą go posiadać".

Dwa lata temu Misiewicz przekonywał, że jest studentem prawa na UKSW w Warszawie. Obecnie niechętnie odpowiada na pytania dotyczącego jego wykształcenia.

Media donosiły, że ostatnim miejscem pracy rzecznika MON była apteka w Łomiankach pod Warszawą.

 

Źródło: "Rzeczpospolita"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: