SuperBiz wiadomości Rzecznik MON rezygnuje z rady nadzorczej. Ale tylko z jednej

Rzecznik MON rezygnuje z rady nadzorczej. Ale tylko z jednej

08.09.2016, godz. 13:17
Bartłomiej Misiewicz
foto: EAST NEWS

Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej ENERGA Ciepło Ostrołęka – poinformowało radio RMF FM. Misiewicz nadal jest członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Nazwisko 26-letniego rzecznika resortu, którym kieruje Antoni Macierewicz jest jednym z najgorętszych w ostatnich tygodniach. Kontrowersje wywołało odznaczenie go przez ministra Złotym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.

W ubiegłym tygodniu „Rzeczpospolita” poinformowała, że Misiewicz pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, prawdopodobnie nie ma wykształcenia wyższego wymaganego od osoby, która pełni tę funkcję.

„Rzeczpospolita” zwróciła też uwagę, że Misiewicz nie nie zdążył skończyć kursu dla członków rad nadzorczych wymaganego prawem.

Czytaj również: Rzecznik Macierewicza dostał fuchę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Wczoraj media poinformowały także, że rzecznik Macierewicza zasiada w jeszcze jednej radzie nadzorczej – chodzi o spółkę ENERGA Ciepło Ostrołęka. Kilka godzin po opublikowaniu tej informacji nazwisko Misiewicza miało zniknąć z oficjalnej listy członków rady mieszczącej się na stornie internetowej spółki.

Dziś (08.09. br.) RMF FM poinformowało, że Misiewicz zrezygnował z tej funkcji. Informację tę miało potwierdzić biuro prasowe ENERGII.

Macierewicz pytany w środę podczas Forum w Krynicy stwierdził, że Misiewicz posiada takie cechy jak lojalność, chęć współpracy, kompetencje i decyzyjność. – Jest tam bezpośrednim moim reprezentantem; chcę, żeby ministerstwo obrony miało wgląd w przebieg wydarzeń w tym zarządzie jako dysponent Skarbu Państwa w tej grupie – stwierdził.

Źródło: rmf24.pl; wyborcza.pl; oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: