SuperBiz wiadomości Są pieniądze na ochronę środowiska [WIDEO]

Są pieniądze na ochronę środowiska [WIDEO]

26.05.2015, godz. 14:39
Słońce, góry
foto: EAST NEWS

Efektywność energetyczna i działania związane z ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych to priorytety Ministerstwa Środowiska na najbliższe lata. Dużo inicjatyw będzie podejmowanych także w innych obszarach.

Wśród najpilniejszych zadań, jakie stawia przed sobą resort środowiska jest dokończenie prac nad ustawą wrakową i ustawą o elektrośmieciach. Najważniejszym projektem do końca kadencji będzie nowelizacja gwarantująca odszkodowanie dla rolników za straty spowodowane przez dzikie zwierzęta.

– Paleta naszych działań jest bardzo szeroka, ale naszym priorytetem w najbliższych latach będzie efektywność energetyczna i działania związane z ograniczeniem emisji gazów – podkreślił w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Maciej Grabowski, minister środowiska.

Jak wyjaśnił minister, beneficjenci wskazują ministerstwu oraz NFOŚiGW możliwości, a organy centralne współfinansują inicjatywy. I tak w odpowiedzi na potrzeby rynku powstały programy priorytetowe w 26 obszarach. Obejmują one niemal wszystkie ważne zagadnienia środowiskowe. Dofinansowywane są m.in. budowa oczyszczalni ścieków czy sieci kanalizacyjnych, redukcja zanieczyszczeń powietrza, wzrost efektywności energetycznej czy wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Źródło: NEWSERIA

Źródło: Newseria

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: