SuperBiz wiadomości Salon fryzjerski - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

Salon fryzjerski - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

02.02.2016, godz. 12:31
45 pomysłów na biznes
foto:

Jak założyć salon fryzjerski? Na lokach, fiokach, balejażach i fikuśnych strzyżeniach można zrobić niezłe pieniądze. Wcale nie trzeba być stylistą fryzur, by prowadzić dobrej jakości salon fryzjerski. Wystarczy zatrudnić doświadczonych profesjonalistów i sukces murowany.

Do fryzjera chodzi każdy. Nawet właściciele wyjątkowo skąpych czupryn muszą odwiedzać taką osobę przynajmniej raz na kilka miesięcy. Żadna panna młoda nie wyobraża sobie ślubu bez wizyty u fryzjera. Nie ma miasta czy miasteczka, w którym mogłoby zabraknąć specjalisty od stylizacji włosów. Dlatego też jeśli zastanawiasz się nad własną firmą, to na poważnie weź pod uwagę salon fryzjerski.


Odpowiedni lokal


Taki punkt tak naprawdę może otworzyć każdy. To zwykła działalność gospodarcza.Do prowadzenia salonu fryzjerskiego trzeba jeszcze uzyskać zgodę sanepidu. Zatem przed poszukiwaniem odpowiedniego lokalu, należy się zapoznać z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (opublikowane w dzienniku ustaw z 2004 r. numer 31 pod pozycją 273). Tam dokładnie są określone warunki sanitarne, jakie ma spełniać salon fryzjerski.


Wymagania sanepidu


Przede wszystkim zgodnie z przepisami w  zakładzie muszą  być wydzielone:
1) pomieszczenia, w których są świadczone usługi. W zakładach fryzjerskich oprócz stanowisk do strzyżenia wydziela się stanowisko do mycia i farbowania włosów.
2) szatnia i poczekalnia dla osób korzystających z usług
3) pomieszczenia sanitarnohigieniczne dla osób korzystających z usług i zatrudnionych w zakładzie
4) pomieszczenie lub miejsce do przechowywania sprzętu do utrzymania czystości
5) pomieszczenie lub szafy do przechowywania preparatów kosmetycznych oraz czystych i brudnych ręczników
6) miejsce na pojemniki, w których są gromadzone odpady


Dobra lokalizacja


Salon fryzjerski najlepiej zlokalizować w centrum miasta lub na osiedlu mieszkaniowym. Powinno się tam wchodzić wprost z ulicy. Punkt usytuowany w bramach, bocznych uliczkach, czy na piętrze kamienicy może nie cieszyć się na początku popularnością, bo będzie trudno tam trafić. Przed budynkiem lub w pobliżu powinny znajdować się miejsca parkingowe (najlepiej bezpłatne) i stojaki na rowery. Dobrym miejscem na salon fryzjerski może być też punkt w galerii handlowej lub pasażu.

 

Więcej  przeczytasz w naszej książce "45 pomysłów na biznes". Książka dostępna w kioskach i salonikach prasowych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: