SuperBiz wiadomości Samsung próbuje ratować swój wizerunek. Przeprasza za Galaxy Note 7 w prasie

Samsung próbuje ratować swój wizerunek. Przeprasza za Galaxy Note 7 w prasie

09.11.2016, godz. 18:20
Samsung Galaxy Note 7
foto: Archiwum

Samsung wykupił całostronicowe ogłoszenia w trzech największych gazetach w Stanach Zjednoczonych, w których przeprasza klientów za wadliwe egzemplarze smartfona Galaxy Note 7 – podał portal wirtualnemedia.pl.

Komunikat koncernu opublikowano w dziennikach: „The Wall Street Journal", „The New York Times" i „The Washington Post".
Jego treść stanowi list otwarty prezesa amerykańskiego oddziału Samsunga Gregory'ego Lee do użytkowników sprzętu marki. Poza przeprosinami za felerny model smartfona, znalazło się w nim zapewnienie, że misją koncernu było zawsze dostarczanie sprzętu najwyższej jakości i bezpieczeństwo użytkowników. Lee dodał, że firma dołoży wszelkich starań, aby nie dochodziło więcej do podobnych błędów.

Sprawdź także: Masz Samsunga Galaxy Note 7? Musisz go zwrócić

Samsung Electronics jest aktualnym liderem światowego rynku smartfonów. Koncern wyprodukował dotychczas ok. 2,5 mln aparatów Galaxy Note 7, z czego ponad milion urządzeń znalazło swoich właścicieli. Firma ogłosiła, że wycofuje sprzedaż modelu na początku września. Jak wynikało z wewnętrznej kontroli, telefony zapalały się i eksplodowały podczas ładowania, z powodu wadliwych baterii, wyprodukowanych przez jednego z zewnętrznych dostawców. Do momentu wstrzymania produkcji i sprzedaży felernego modelu smartfona wykryto 36 takich przypadków.

Zobacz więcej: Samsung całkowicie wstrzymał produkcję Galaxy Note 7! [GALERIA]

 

 

Źródło: wirtualnemedia.pl, Twitter.com

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: