SuperBiz wiadomości Scarlett Johansson najbardziej dochodową gwiazdą w 2016 roku [ZDJĘCIA]

Scarlett Johansson najbardziej dochodową gwiazdą w 2016 roku [ZDJĘCIA]

29.12.2016, godz. 13:42
Scarlett Johansson
Ave, Cezar! foto: Materiały prasowe

2016 rok był szczególnie udany dla Scarlett Johansson. Pod względem wysokości tegorocznych dochodów ze sprzedaży biletów, filmy z jej udziałem pobiły wszelkie rekordy. Hollywodzkie obrazy, w których zagrała w 2016 r., zarobiły 1,2 mld dolarów – wynika z rankingu Forbesa. Zyski z produkcji z udziałem Evansa i Downeya Jr., którzy zajęli ex aequo drugie miejsce w zestawieniu, wyniosły o 85 mln dolarów mniej.

Forbes opublikował ranking 10 najlepiej zarabiających w 2016 r. gwiazd. Figuruje w nim Scarlett Johansson. Drugie i trzecie miejsce w rankingu zajęli: Chris Evans (Kapitan Ameryka) oraz Robert Downey Jr (Iron Man), którzy razem z Johansson wystąpili w kasowym hicie, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów ". Produkcja, w której aktorka zagrała Czarną Wdowę, pozwoliła zarobić na świecie ponad 1,15 mld dolarów. Na czwartej pozycji na liście Forbesa uplasowała się Margot Robbie (1,1 mld dolarów), na piątym miejscu – Amy Adams (1,04 mld dolarów), a na szóstym Ben Affleck (1,02 mld dolarów). Dochody z filmów z udziałem pozostałych gwiazd nie przekroczyły 1 miliarda dolarów.

Zobacz także: 10 najbogatszych celebrytek na świecie [GALERIA]

Ranking Forbesa powstał w oparciu o dane na temat sprzedaży biletów kinowych na filmy z udziałem hollywoodzkich gwiazd. Zestawienie nie uwzględnia produkcji, w których aktorzy użyczają jedynie swojego głosu.

Scarlett Johansson była odtwórczynią głównej roli w wartej 459 mln dolarów „Lucy". Jeżeli wierzyć Forbesowi, to na innym filmie science fiction, „Ghost in the Shell", zarobi 17,5 mln dolarów. Obraz będzie miał swoją premierę w 2017 roku. Według „the Richest" zarobki celebrytki w 2015 r. wyniosły 35,5 mln dolarów, a w 2014 roku – 17 mln dolarów.

Oprac. na podst. forbes.com, therichest.com, tvn24.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: