SuperBiz wiadomości ŚDM 2016: Głodowe racje żywnościowe dla policjantów? Komenda wyjaśnia

ŚDM 2016: Głodowe racje żywnościowe dla policjantów? Komenda wyjaśnia

27.07.2016, godz. 11:03
Policja w sprawie głodowych racji żywnościowych na ŚDM
Policja w sprawie głodowych racji żywnościowych na ŚDM foto: Facebook Małopolska Policja

Małopolska Policja wypowiedziała się w sprawie głodowych racji żywnościowych na Światowych Dniach Młodzieży 2016. W związku z falą negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zajęła oficjalne stanowisko na Facebooku. Z wpisu i fotografii, które pojawiły się wcześniej na prywatnym profilu na Twitterze, jak i na Wykopie, wynika, że policjanci ubezpieczający ŚDM 2016 na 12 godzin pracy dostawali pieczywo, wodę i konserwę.

We wtorek 26 lipca dyskusje wokół Światowych Dni Młodzieży zdominowała dieta policjantów, którzy ubezpieczają wydarzenie. W środę, 27 lipca, sprawę nagłośniło internetowe wydanie „Wprost". Serwis Michała Lisieckiego opublikował zdjęcie, wokół którego zagrzmiało dzień wcześniej. Przedstawia ono domniemaną, skromną rację żywnościową dla krakowskiego policjanta na służbie. Na fotografii są widoczne: butelka wody mineralnej, kajzerka, kilka kromek chleba i mięsna konserwa.

Czy jest to prawdziwy przydział dla funkcjonariusza policji, a może tylko fantazja internautów? Policja stanowczo zaprzecza, jakoby pogłoski o skromnych posiłkach dla służb mundurowych były prawdziwe.

„Drodzy Państwo w mediach społecznościach pojawiły się doniesienia o ubogich a wręcz głodowych racjach żywnościowych dla funkcjonariuszy pełniących służbę podczas zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. Chcemy zdementować te nieprawdziwe i krzywdzące dla nas informacje. Gwarantujemy, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dokładamy wszelkich starań aby zarówno policjanci jak i inne służby, które z nami współpracują dbając o porządek i bezpieczeństwo pielgrzymów, miały zapewnione godne warunki do pracy i odpoczynku." - od 27 lipca można przeczytać na oficjalnym profilu Małopolskiej Policji na Facebooku.

Na poparcie swoich słów Małopolska Policja opublikowała zdjęcia przedstawiające bogatsze menu. Na fotografiach znajdziemy wędliny, sery, pomidory, a nawet dwudaniowy obiad. Co na to autor publikacji na Twitterze?

Źródła: facebook.com/Malopolska.Policja, wprost.pl,twitter.com/kwpkrakow, twitter.com/parakalein

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: