SuperBiz wiadomości ŚDM. PKP Intercity uruchomiło sprzedaż biletów

ŚDM. PKP Intercity uruchomiło sprzedaż biletów

13.06.2016, godz. 18:59
Bezpłatne podróże z PKP Intercity na Dzień Dziecka
PKP Intercity zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się na Dworcu Głównym w Bielsku-Białej w sobotę, 28 maja od godz. 11.00 do 16.00 foto: Materiały prasowe

Rozpoczęła się sprzedaż biletów kolejowych na Światowe Dni Młodzieży. Dalekobieżny przewoźnik PKP Intercity zachęca do specjalnej oferty dla pielgrzymów.

Za 149 złotych można kupić karnet uprawniający do trzech przejazdów w czasie uroczystości. Jak mówi rzeczniczka PKP Intercity Beata Czemerajda, specjalny bilet będzie obowiązywał od 16 lipca do 15 sierpnia. Uprawnia on do przejazdów pociągami kategorii Intercity i TLK w drugiej klasie. Do każdego przejazdu można pobrać bezpłatną miejscówkę. Taki bilet można wydrukować, ale można też zapisać w urządzeniu elektronicznym takim, jak telefon komórkowy.

Sprawdź również: Darmowe pociągi na ŚDM także od PKP PR i Kolei Małopolskich

Specjalne bilety będzie można kupić tylko przez internet. Beata Czemerajda wyjaśnia, że młodzi ludzie nie powinni mieć kłopotu z ich zdobyciem. Informacje w języku angielskim znajdują się na stronie internetowej. Także infolinia przewoźnika jest obsługiwana przez anglojęzycznych informatorów.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 20 lipca w parafiach i diecezjach na terenie całej Polski. Potem uroczystości przeniosą się do Krakowa. Będzie brał w nich udział papież Franciszek.

 

Źródło: IAR

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: