SuperBiz wiadomości Sebastian Kulczyk - kim jest właściciel największej fortuny w Polsce

Sebastian Kulczyk - kim jest właściciel największej fortuny w Polsce

25.02.2016, godz. 13:51
Sebastian Kulczyk
Sebastian Kulczyk foto: EAST NEWS

Sebastian Kulczyk to numer jeden na liście najbogatszych Polaków na liście magazynu „Forbes”.

Sebastian Kulczyk (36 l.) odziedziczył fortunę po ojcu Janie Kulczyku. Jest prezesem  spółki Kulczyk Investments. Jego biznesowy majątek w sumie wyceniony jest na ok. 16 mld zł, jednak pulę tę musi dzielić z siostra Dominiką.

Sebastian Kulczyk studiował zarządzanie i administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował też na London School of Economic and Political Science.

Zobacz: Dominika Kulczyk - najbogatsza Polka

Już jako nastolatek stawiał kroki w poważnym biznesie. Za 100 tys. zł, które dostał od rodziców próbował uruchomić sieć kawiarni internetowych e24.pl. Niestety, pierwsze koty za płoty. Firma nie odniosła sukcesu na rynku. Następnie założył agencję marketingu interaktywnego Golden Submarine. Młody Kulczyk ma na koncie karierę w amerykańskim banku inwestycyjnym. Pracował też w Sony BMG w Nowym Jorku. Po powrocie do kraju objął stanowisko w firmie-gigancie Kulczyk Investments. Jan Kulczyk przekazał synowi kierowanie spółką na półtora roku przed swoją śmiercią.

Sebastian Kulczyk prywatnie do oszczędnych raczej nie należy. Jest miłośnikiem bardzo drogich samochodów. Jeździł m.in. audi a8 czy porsche 918, który może kosztować nawet 4 mln zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: