SuperBiz wiadomości Sebastian Kulczyk: Od kilku lat sam zarządzałem firmą ojca

Sebastian Kulczyk: Od kilku lat sam zarządzałem firmą ojca

31.07.2015, godz. 12:10
Sebastian Kulczyk
Sebastian Kulczyk foto: Archiwum

- Już kilka lat temu ojciec wybrał moment zmiany pokoleniowej w firmie i zgodnie z umową, przekazał mi władzę. Obiecał, że powstrzyma się od sterowania z tylnego siedzenia, bo teraz ja, samodzielnie, mam rozwijać Kulczyk Investments - mówił w wywiadzie dla magazynu "Forbes" Sebastian Kulczyk, jeszcze przed śmiercią ojca Jana.

Sebastian Kulczyk w rozmowie zdradza, że był przygotowywany przez ojca do przejęcia sterów w firmie, a nestor rodziny obiecał mu, że nie będzie rządził z tylego siedzenia. - Bo teraz ja, samodzielnie, mam rozwijać Kulczyk Investments - przyznał Kulczyk junior. Dodał, że ojciec słowa dotrzymał. Prezes firmy tłumaczy też, że konsultował z tatą wiele strategicznych decyzji. - Jest przecież szefem rady nadzorczej i chodzącą kopalnią wiedzy. Tata zawsze był wizjonerem, ma intuicję, zna się na ludziach, ale przede wszystkim trafnie wytyczał kierunek rozwoju holdingu” - powiedział „Forbesowi” Sebastain Kulczyk.

Zobacz koniecznie: Filantrop Jan Kulczyk - rozdawał złoto i miliony [WIDEO]

W rozmowie spadkobierca fortuny wspomina, że w dzieciństwie nie wyróżniał się od innych dzieci, choć jego ojciec już posiadał niemały majątek. - Większość przyjaciół mam jeszcze z czasów szkoły. Dzięki temu wiem, że nie wynikają one z tego, jak się nazywam czy ile mam pieniędzy, ale jakim jestem człowiekiem - wyjaśnił Sebastian Kulczyk.

Biznesowy magazyn przeprowadził wywiad z synem najbogatszego Polaka jeszcze, gdy żył Jan Kulczyk. Rozmowa ukaże się w sierpniowym wydaniu.

 

Źródło: "Forbes"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: