SuperBiz wiadomości Sędzia Pszczółkowski jest współwłaścicielem drogi! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Sędzia Pszczółkowski jest współwłaścicielem drogi! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

03.07.2017, godz. 13:53
Piotr Pszczółkowski
Piotr Pszczółkowski foto: Yahoo! Business, Wall Street Journal

Piotr Pszczółkowski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, podobnie jak jego koledzy po fachu, musiał opublikować swoje oświadczenie majątkowe. Co ciekawe, sędzia może się pochwalić udziałami w… drodze!

Sędzia Pszczółkowski wraz z żoną jest właścicielem dwóch osiemnastych drogi (o jakim rodzaju drogi mowa, w oświadczeniu nie uwzględniono). Pierwszy udział (1/18) wynosi 543 m kw., kolejny (1/18) to już prawie 2 tys. m kw. Ile owe udziały są warte, Pszczółkowski nie podaje, ale oświadczenie majątkowe go do tego nie zobowiązuje. Nieznana jest również wartość dwóch pozostałych nieruchomości sędziego, tzn. domu o powierzchni blisko 240 m kw. i prawie 36-metrowego mieszkania. Dom współnależy do żony sędziego, mieszkanie jest już jego odrębną własnością.

ZOBACZ TEŻ: Szefowa TK ma basen wart 50 tys. zł! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Pszczółkowski nie ma imponujących oszczędności. Udało mu się zgromadzić 12,4 tys. zł, żadnych środków w walucie obcej nie posiada. Sędzia jeździ pięcioletnią toyotą avensis, oprócz niej nie ma żadnych innych cennych ruchomości. Ma za to prawie pół miliona zł kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup domu. Pszczółkowski zdecydował się na ujawnienie swoich zarobków. W 2016 r. zarobił łącznie (w Trybunale i ze sprzedaży środka trwałego ze zlikwidowanej działalności gospodarczej) ok. 284 tys. zł.

Źródło: trybunal.gov.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: