SuperBiz wiadomości Sejm: Ulgi dla firm ze żłobkami i przedszkolami

Sejm: Ulgi dla firm ze żłobkami i przedszkolami

10.07.2015, godz. 22:09
przedszkole
foto: SHUTTERSTOCK

Sejm w piątek jednogłośnie przyjął przepisy, które przewidują ulgi podatkowe CIT oraz PIT dla pracodawców prowadzących przyzakładowe przedszkola, żłobki i kluby dziecięce. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.

Nowelizacja zakłada możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatki jakie pracodawcy poniosą z tytułu utworzenia żłobków, przedszkola czy klubu malucha. Dla zatrudniających, którzy dofinansują pobyt dzieci swoich pracowników w przyzakładowych lub zewnętrznych placówkach, będzie czekała ulga nie większa niż 400 złotych miesięcznie na jedno dziecko w żłobku i 200 złotych w przedszkolu.

Zobacz koniecznie: PiS: Za więcej dzieci zapłacisz mniej za śmieci. O... 1 zł

Co więcej, rodzicie którzy otrzymają taką pomoc od swojego szefa, będą zwolnieni z opodatkowania tego świadczenia. Obecnie taka zapomoga stanowi przychód ze stosunku pracy i musi być rozliczana w deklaracji podatkowej.

Zmiany przegłosowane w Sejmie były jednym z postulatów Ewy Kopacz wygłoszonych w expose. Szefowa rządu zapowiedziała wówczas stworzenie specjalnego systemu ulg podatkowych wspierające tworzenie przyzakładowych żłobków i przedszkoli.

Ustawa trafi teraz do Senatu, gdzie powinna zostać jednogłośnie przegłosowana jak Sejmie. Nowelizacja, która wejdzie w życie od nowego roku, do 2020 r. będzie kosztowała budżet państwa ponad 900 mln zł.

 

Źródło: Money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: