SuperBiz wiadomości Seniorzy nie mają pieniędzy na przyjemności

Seniorzy nie mają pieniędzy na przyjemności

30.05.2017, godz. 15:17
Dzień babci, dzień dziadka
foto: SHUTTERSTOCK

Aż co piąty senior nie ma grosza na przyjemności, a co trzeci na ten cel przeznacza mniej niż 100 zł miesięcznie. Zatem nie ma co się dziwić, że większość emerytów wolny czas spędza na czytaniu książek i gazet, oglądaniu telewizji, spacerowaniu i zabawie z wnuczętami.

Seniorzy w Polsce na pewno nie mogą porównywać się ze swoimi zachodnimi rówieśnikami. Z badania Funduszu Hipotecznego DOM wynika, że co piąty senior nie przeznacza żadnych pieniędzy na przyjemności. Co trzeci (33 proc.)  z pytanych przyznaje, że wydaje na rozrywkę mniej niż 100 zł miesięcznie. Zatem przy niskich emeryturach nie ma co się dziwić, że najczęstsze formy spędzania wolnego czasu wśród seniorów to czytanie książek i gazet (86 proc.), oglądanie telewizji (prawie 62 proc.), spacery (35 proc.) oraz prace w ogródku (prawie 13 proc.).

Zobacz: Ponad ćwierć miliona Ukraińców opłaca składki emerytalne

Jest jednak niewielka grupa starszych osób, które choć raz w roku mogą sobie pozwolić na wczasy. Seniorzy, którzy wyjeżdżają za granicę decydują się najczęściej na Grecję, Egipt, Turcję, Hiszpanię oraz Bułgarię.

tagi: seniorzy
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: