SuperBiz wiadomości Sikorski przestał płacić abonament RTV

Sikorski przestał płacić abonament RTV

27.03.2017, godz. 13:24
Radosław Sikorski
foto: Super Express

Do protestu przeciw upartyjnieniu polskich mediów przyłączył się kolejny polityk opozycji. Radosław Sikorski oświadczył w niedzielę na Twitterze, że przestał płacić abonament RTV.

 

 

Rząd prześciga się w pomysłach, aby nakłonić obywateli do płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Przypomnijmy, że najnowsza propozycja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakłada, że abonament będzie płacił każdy Polak, ponieważ istnieje domniemanie, że wszyscy mają w domu telewizor. Dane abonentów mają przekazywać Poczcie Polskiej operatorzy telewizji kablowych.

Sprawdź także: Abonament RTV do kosza? Luki prawne i wielkie wątpliwości

Pomysł ten zalała fala krytyki. Przeciwko nowej ustawie o abonamencie RTV protestują liczne resorty, podlegające im jednostki organizacyjne, urzędy i operatorzy. Resort otrzymał na piśmie uwagi do abonamentu RTV od: kilkunastu operatorów telewizyjnych, osób prywatnych, GIODO, Rządowego Centrum Legislacji, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz od ministerstw: Infrastruktury i Budownictwa, Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Finansów i Rozwoju.

Źródło: Twitter, Superbiz.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: