SuperBiz wiadomości Skarbówka zastąpi pocztę w ściąganiu abonamentu!

Skarbówka zastąpi pocztę w ściąganiu abonamentu!

26.01.2017, godz. 10:34
Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański foto: SE/EAST NEWS

Jeszcze niedawno szef TVP Jacek Kurski zapowiadał, że konieczne jest uszczelnienie systemu wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego w Polsce. Deklaracja ta wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszych Czytelników, mimo że Kurski nie przedstawił żadnych szczegółów co do tego uszczelnienia. Tym zajął się szef Rady Mediów Narodowych (RMN) Krzysztof Czabański, który 25 stycznia mówił w Radiu ZET o propozycjach rozwiązania problemu. Według niego to urzędy skarbowe powinny zastąpić Pocztę Polską w ściąganiu abonamentu!

Zdaniem Czabańskiego poczta po prostu sobie z tym nie radzi, a do tej pory każda ekipa rządowa bała się zmienić obecny stan rzeczy. Dlaczego problem luk we wpływach z abonamentu miałoby rozwiązać samo zastąpienie poczty skarbówką? Ze słów szefa RMN można wyczytać, że Polacy po prostu boją się fiskusa, a więc chętniej będą płacili, gdy to on zajmie się ściąganiem abonamentu.

ZOBACZ TEŻ: Kurski chce uszczelnić abonament

Plus jest taki, że opłata abonamentowa ma zostać nieco zmniejszona. Odpowiednie zapisy znajdą się w nowej ustawie regulującej kwestie abonamentu, która wprowadza zmiany na tyle niewielkie, że nie będzie musiała wypowiadać się na ich temat Unia Europejska, prze co szybko będą mogły wejść w życie. W projekcie ustawy ma znaleźć się założenie, że telewizory mają wszyscy. - Jest jednak problem polityczny, bo obywatele nie będą zadowoleni. Nikt nie lubi płacić podatku – stwierdził Czabański.

Źródło: biznes.onet.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: