SuperBiz wiadomości Sklep i serwis rowerowy - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

Sklep i serwis rowerowy - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

31.01.2016, godz. 06:00
Modne rowery
foto: Pinterest

Sklepy i serwisy dla cyklistów nawet w sezonie zimowym nie narzekają na brak pracy. Do prowadzenia takiego miejsca nie potrzeba wysokich kwalifikacji, wystarczy miłość do sportu i drobnej mechaniki, sumienność oraz odpowiedzialność, a sukces jest gwarantowany.

Decydując się na biznes rowerowy, warto połączyć sklep z serwisem. W takim punkcie nie będziesz naprawiać wyłącznie jednośladów zakupionych u siebie, ale będziesz przyjmować zepsuty lub wymagający konserwacji  sprzęt od wszystkich cyklistów. Jeśli naprawa będzie możliwa od ręki, to klient powinien mieć wygodne miejsce na oczekiwanie. By było komfortowo i przyjaźnie, wystarczy ustawić niewielki stolik z krzesełkami. Ważne, by część serwisową oddzielić od tej handlowej. Można odgrodzić je cienką ścianką lub tylko półkami. Jeśli decydujesz się na serwis, to należy wzbogacić też ofertę produktową o smary, kosmetyki i drobne części rowerowe.


Ważny asortymentWarto  postawić na szeroki asortyment. W ofercie oprócz różnego typu rowerów powinny znajdować się też akcesoria, gadżety, odzież dla cyklistów, a także drobniejsze przedmioty, takie jak bidony, pompki, liczniki ochraniacze, kaski. To jest bardzo ważne, bo wielu klientów od razu chce kupić wszystko w jednym miejscu. Oczywiście nie musisz zawsze mieć w sklepie wielu modeli czy rozmiarów danych rzeczy, ale powinieneś zapewnić klientowi ekspresowe dostarczenie poszukiwanego towaru. By sprostać oczekiwaniom klientów, dobrze mieć w sklepie ciekawe katalogi firm, których rzeczy sprzedajesz u siebie.Działalność w sieciSalon rowerowy powinien istnieć w sieci. Dlatego też na starcie musisz postawić na  ciekawą i estetyczną stronę internetową. Podstawowe zakładki znajdujące się tam to oczywiście produkty, godziny otwarcia, kontakt do firmy i ciekawie podane informacje o samych właścicielach przedsiębiorstwa. Bardzo ważne są tutaj profesjonalne zdjęcia, bo każdy klient chce zobaczyć oferowany w salonie sprzęt. Elementem wzbogacającym stronę i poprawiającym  wizerunek firmy są interesujące porady dotyczące wyboru sprzętu rowerowego i jego konserwacji. Idealnie, gdy wskazówki eksperta  podane są w formie krótkich filmików.  Wraz z rozwojem firmy można zastanowić się nad uruchomieniem rozbudowanego sklepu internetowego. Wówczas oferta trafi nie tylko do osób z okolicy, ale i mieszkających na całym świecie. W przypadku sklepu internetowego podstawą będą dobre zdjęcia i profesjonalny opis produktów. Oczywiście niezbędne będzie też nawiązanie współpracy z firmą kurierską.


Więcej na temat uruchomienia rowerowego biznesu (jak otworzyć taką firmę: krok po korku, koszty, dochody) w naszej książce „45 pomysłów na biznes”. Książka dostępna w kioskach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: