SuperBiz wiadomości Sklepy internetowe limitują sprzedaż wody. Powód? Skargi dostawców na ciężkie zakupy

Sklepy internetowe limitują sprzedaż wody. Powód? Skargi dostawców na ciężkie zakupy

06.03.2017, godz. 16:59
Handel internetowy w Polsce
foto: SHUTTERSTOCK

Duże sklepy internetowe (m.in. frisco.pl, tesco.pl) limitują sprzedaż wody. Chodzi o to, by dostawcy nie byli zmuszani do noszenia ogromnych ciężarów na wysokie kondygnacje.

- Od lat robię zakupy w internetowym Tesco. Niedawno zorientowałam się, że sklep wprowadził limit na wodę butelkowaną. Teraz mogę zamówić tylko 3 zgrzewki. Zapytałam dostawcę, z czego te ograniczenia wynikają. Pan przyznał, że klienci nie znali umiaru i koledzy, którzy musieli wnosić na czwarte piętro hektolitry wody skarżyli się na bóle kręgosłupów i w końcu zaczęli masowo brać zwolnienia lekarskie – opowiada klientka.

Zobacz również: Podwyżki pensji w Biedronce. Wyciekły tajne informacje sieci

Lawinę skarg na nieznośnych klientów można też znaleźć w sieci. Dostawcy skarżą się, że muszą wnosić zakupy ważące po 80 kg na czwarte piętro. Niektórzy klienci proszą nawet o wniesienie toreb do mieszkania, a nawet o rozpakowanie zakupów w kuchni. O ile taką prośbę ma starsza osoba lub kobieta w ciąży, to jeszcze nie ma dostawcy są w stanie spełnić oczekiwania klienta. Ale do szału doprowadza ich widok wylegującego się w fotelu syna czy męża. Wówczas zostawiają zakupy pod drzwiami – tak jak powinni.

Co na to duże sklepy internetowe? - Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do zasad BHP oraz dodatkowego wyposażenia ułatwiającego codzienną pracę w naszych sklepach. Asystenci zakupów wybierający z półek zamówione produkty, korzystają z wózków ułatwiających przewożenie zamówień klientów, natomiast kierowcy dostarczający zakupy posiadają dwukołowe wózki do transportu skrzynek z zamówionymi towarami. Dodatkowo, chcąc zapewnić komfort pracy naszym dostawcom oraz odpowiedni poziom zamówień naszym klientom, wprowadziliśmy limit dostarczanych zgrzewek wody. Wierzymy, że taka ilość spełnia oczekiwania naszych klientów i zapewnia bezpieczeństwo pracy naszym dostawcom -  poinformowało biuro prasowe Tesco Polska.

Sprawdź koniecznie: Miasta, w których warto mieszkać

Frisco.pl wyjaśnia sprawę następująco: Limity dotyczące dostaw wody zostały wprowadzone w trosce o pracowników oraz w celu zachowania jak najwyższych norm bezpieczeństwa pracy. Zachęcamy naszych klientów do robienia dużych, różnorodnych zakupów spożywczych na Frisco.pl i jednocześnie staramy się dbać o dobro naszych kierowców. Tego typu produkty cechują się z dużą objętością oraz wagą, dlatego też obowiązujące ograniczenia mają na celu pogodzenie kwestii logistycznych z zadowoleniem kupujących.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: