SuperBiz wiadomości Śmigłowce dla Polski coraz dalej. Przetarg odsunięty w czasie

Śmigłowce dla Polski coraz dalej. Przetarg odsunięty w czasie

13.03.2017, godz. 13:58
Śmigłowiec
foto: AP / ARCHIWUM

Przetarg na śmigłowce dla polskiego wojska został odsunięty w czasie o dwa tygodnie. Nowy termin składania ofert wyznaczony jest na 27 marca. Jako powód przesunięcia podano prośbę jednego z potencjalnych dostawców. Pierwotny termin składania ofert minął w poniedziałek.

Ministerstwo Obrony Narodowej nadal będzie czekać na szenaście śmigłowców, które mają być dostarczone dla polskiej armii przez jeden z trzech koncernów: konsorcjum PZL Mielec i Sikorsky Aircraft Corporations (należące do amerykańskiego koncernu Lockheed Martin), WSK "PZL-Świdnik" (należące do włoskiej grupy Leonardo) oraz konsorcjum Airbus Helicopters i Heli Invest.

Zobacz także: Macierewicz: Pierwsze dwa śmigłowce dla polskiej armii mają być w marcu

O przesunięciu terminu zakończenia przetargu poinformował rzecznik Inspektoratu Uzbrojenia, pułkownik Sławomir Lewandowski.

Koncerny, biorące udział w postępowaniu przetargowym miały trzy tygodnie (od 20 lutego), by przygotować potrzebną dokumentację. Jeden z potencjalnych dostawców zgłosił jednak potrzebę przedłużenia procedury. To nie pierwsze opóźnienie w procesie dostarczenia maszyn dla polskich sił zbrojnych.

 

Źródło: tvn24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: