SuperBiz wiadomości Snapchat szykuje się do wejścia na giełdę

Snapchat szykuje się do wejścia na giełdę

03.02.2017, godz. 16:37
Snapchat.
foto: snapchat.com

Spółka Snap Inc., która jest właścicielem popularnej wśród młodych użytkowników aplikacji Snapchat, służącej do wysyłania krótkich filmików oraz zdjęć z zabawnymi filtrami szykuje się do wejścia na giełdę. Od inwestorów chce pozyskać ponad 3 mld dolarów, na razie notując jednak straty rzędu ok. 500 mln dolarów.

Powstała we wrześniu 2011 roku aplikacja Snapchat cieszy się rosnącą popularnością, szczególnie wśród młodych użytkowników. Szacuje się, że warta jest ok. 25 mld dolarów, a jej twórcy mają w sumie ok. 20 proc. udziałów. Evan Spiegel i Robert Murphy, jedni z najmłodszych miliarderów na świecie ogłosili ostateczną decyzję o wejściu na giełdę. Chcą pozyskać od inwestorów ok. 3 mld dolarów. Na razie jednak firma przyniosi straty - w 2016 roku rzędu 500 mln.

Sprawdź również: 21-letnia Polka podbija świat aplikacją lepszą od Snapchata. Oto Spontime

Jak podaje agencja Bloomberg, firma ma jednak potencjał na spore zyski: jej przychody w kolejnych latach mogą wzrosnąć z 400 mln dol do dwukrotnie wyższych w 2017 roku i do 1,76 mld w 2018. Jeśli będzie się rozwijać tak, jak jej bliski konkurent – Facebook, ma szansę go dogonić. Serwis Zuckerberga wyceniany jest bowiem na 57 mld dolarów, co jego właściciela klasyfikuje na piątym miejscu listy najbogatszych ludzi na świecie. Z jego serwisu codziennie korzysta 1,3 mld osób, a ze Snapchata prawie 158 mln użytkowników.


 

Źródło: Reuters/Money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: