SuperBiz wiadomości Specjalne akcje fiskusa przeciw słupom

Specjalne akcje fiskusa przeciw słupom

02.01.2017, godz. 10:50
Urząd Skarbowy - Skarbówka
foto: SE/EAST NEWS

Nowy rok oznacza nowe obowiązki dla części urzędników. Będą sprawdzali, czy nowo zakładane firmy działają pod wskazanym adresem, czy są próbą oszustwa, a przedsiębiorca jest podstawionym słupem

Taki pomysł mają kierujący urzędami skarbowymi na współpracę z prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą. Założyłeś firmę = możesz spodziewać się wizyty urzędnika skarbowego.

Według informacji Radia Zet do urzędów skarbowych w całej Polsce zostało rozesłane pismo, w którym urzędnicy informowani są o nowym obowiązku. Będą musieli sprawdzać, czy osoby rejestrujące działalność gospodarczą faktycznie ją wykonują i to pod wskazanym w zgłoszeniu adresem.

ZOBACZ TEŻ: Prognozy ekonomiczne 2017

Takie działania tłumaczone są przez władze koniecznością sprawdzenia, czy nowo rejestrowani biznesmeni to w rzeczywistości  tzw. słupy, a ich przedsiebiorstwa to "firmy - krzaki", które są wykorzystywane np. do oszustw podatkowych.

"W kilku warszawskich urzędach skarbowych wybrane grupy urzędników z różnych działów otrzymały dodatkowe obowiązki i muszą każdą osobę, która zarejestrowała wniosek o założenie firmy, fizycznie odwiedzić. Jak mówią anonimowo urzędnicy, zwykle wystarczy, by potwierdzić fakt prowadzenia działalności pod konkretnym adresem. Nie musimy także urzędników wpuszczać do mieszkania" - podaje Radio Zet.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: