SuperBiz wiadomości Specjalne usługi bankowe dla uchodźców

Specjalne usługi bankowe dla uchodźców

12.01.2017, godz. 17:29
Uchodźcy obmacywali Niemki na koncercie! Grupy agresywnych mężczyzn zaczepiały i atakowały kobiety
foto: EAST NEWS

Taqanu jest przez swoich tworców reklamowany jako "bank dla uchodźców". Przybrał formę aplikacji na smartfony, a do jej używania potrzebne są tylko dane.

Uchodźcy mają problemy w tradycyjnych bankach, zwłaszcza kiedy ich sytuacja jest jeszcze niewyjaśniona. Oczekując na prawo pobytu nie mają stałego adresu, a często nie mają nawet dokumentów. Taqanu jest odpowiedzią na te problemy.

Jego twórca Ilia Bakx tak zachęcał inwestorów: "Obecne konflikty zmusiły miliony ludzi do porzucenia swoich domów. Wielu z nich szuka azylu w Europie i boryka się z poważnymi problemami, takimi jak znalezienie mieszkania, miejsca pracy i zagwarantowanie dzieciom dobrego wykształcenia. Nie mają na to możliwości z powodu braku dostępu do usług finansowych".

ZOBACZ TEŻ: Nowy na rynku InBank stawia na depozyty

Pomysłodawcy przypominają, że migranci starajacy się o azyl są odcięci od wszystkich tradycyjnych usłyg bankowych, prócz kont i kart są to kredyty i lokaty. A co za tym idzie, mają przez to utrudniony dostęp do rynku pracy czy najmu nieruchomości. "Uwzględnienie tych ludzi w systemie finansowym umożliwi im dostęp do mikrofinansowania, dzięki czemu będą w stanie zapłacić za dom i inne usługi, których będą potrzebować w danym kraju" – opowiadał Bakx.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: