SuperBiz wiadomości Spółdzielnie mieszkaniowe wrócą do łask

Spółdzielnie mieszkaniowe wrócą do łask

03.08.2016, godz. 08:27
Mieszkania dofinansowane przez rząd
Mieszkania dofinansowane przez rząd foto: SHUTTERSTOCK

Z jednej strony Mieszkanie plus z drugiej plan powrotu do łask spółdzielni. Rząd z zapałem zabrał się za poprawianie sytuacji mieszkaniowej Polaków. Chce budować szybko i tanio. Bloki mają być wykonane z wielkiej płyty

Tanie mieszkania na wynajem, reaktywacja spółdzielni mieszkaniowych i rządowe dopłaty do oszczędności przeznaczonych na cele mieszkaniowe – to aktywności, które planuje podjąć rząd po to, by poprawić sytuację mieszkaniową w Polsce.

- Na całym świecie inwestowanie w mieszkanie nie oznacza, że nie stać mnie już na nic innego. (...) Chcemy sprawić, by Polacy nie musieli zaciągać kredytów. Niech zapożyczają się ci zamożni, dla których nie jest to duże obciążenie – mówił w programie „To się liczy", wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński.

Wiceminister zapewnił, że pierwsze tanie mieszkania oddane zostaną do użytku w przyszłym roku. Twierdzi też, że metr kwadratowy budowy takiego mieszkania kosztować będzie 2,5 tys zł. Wiceminister rozwiewa też wątpliwości specjalistów, którzy twierdzą, że nie ma szans na zmieszczenie się w tak niskiej cenie. Bloki mają być wykonane z wielkiej płyty. - Nie będzie to jednak technologia, którą znamy z lat 70., czy 80 – wyjaśniał w programie Kazimierz Smoliński. Mieszkania mają być budowane na wzór tych istniejących w Niemczech, czy Szwecji.

Źródło: money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: