SuperBiz wiadomości Sporu o 500 Plus ciąg dalszy. PO chce zmienić go w „program demograficzny”

Sporu o 500 Plus ciąg dalszy. PO chce zmienić go w „program demograficzny”

07.05.2017, godz. 16:52
Pozytywny efekt 500 plus
foto: SHUTTERSTOCK

500 Plus jest niewątpliwie programem, który cieszy się nie tylko sporym zainteresowaniem, ale i popularnością wśród Polaków – szczególnie rodzin z dziećmi. Ma on poprawić statystyki demograficzne Polski, które jeszcze przed rokiem były w katastrofalnym stanie. Od kwietnia 2016 roku wsparcie dla rodzin z dziećmi w postaci 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko jest także jednym z głównych tematów w mediach i nieustającym powodem sporów między partią rządzącą a opozycją.

Przed startem programu 500 Plus opozycja bezwzględnie powtarzała, że na jego realizację nie ma pieniędzy lub przedstawiała pomysły jego likwidacji czy ograniczenia. Spór o to czy budżet stać czy nie stać na wsparcie przyrostu naturalnego w Polsce nie ustaje, a zarzuty – tym razem wobec opozycji, która oskarżana jest o pomysł jego likwidacji ostatnio przybierają na sile.

Zobacz także: Wybory we Francji. Młodzieniaszek Macron kontra żelazna Le Pen [ZDJĘCIA]


Sprawę skomentował przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, Borys Budka, który tłumaczył się na antenie TVN24 słowami: „Nikt nie zlikwiduje 500 Plus. Zamienimy go w program demograficzny".

Sprawdź również: Na co Polacy zaciągają kredyty


Jak zapewniał także poseł PO, jego partia nie tylko nie chce zabierać programu, ale pomoc otrzymać mają również rodziny, które mają jedno dziecko.

 

Źródło: /300polityka.pl /tvn24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: