SuperBiz wiadomości Sprawdź, kto zastąpi wicepremiera Morawieckiego

Sprawdź, kto zastąpi wicepremiera Morawieckiego

10.08.2016, godz. 10:05
MICHAŁ GAJEWSKI - NOWY PREZES BZ WBK.
foto: Archiwum

Michał Gajewski może już objąć stanowisko prezesa Banku Zachodniego WBK. Zastąpi na tym stanowisku Mateusza Morawieckiego, który na początku listopada ubiegłego roku złożył rezygnację z związku z objęciem funkcji wicepremiera i ministra rozwoju.

Rada Nadzorcza BZ WBK powołała Gajewskiego na stanowisko prezesa zarządu w maju, ale do objęcia przez niego tej funkcji potrzebana była jeszcze zgoda Komisji Nadzoru Finansowego. KNF właśnie jej udzieliła.

Zobacz także: Jaki pomysł na energetykę ma Mateusz Morawiecki?

Nowy prezes BZ WBK Michał Gajewski jest z wykształcenia prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dodatkowo studiował na uczelniach: Northwestern University w Chicago oraz London Business School. W 2012 rozpoczął pracę w Banku Millenium S.A., początkowo w latach 2012-2015 był dyrektorem makroregionalnym w pionie bankowości detalicznej, następnie w roku 2015 został powolny na funkcję członka zarządu ds. detalu.

Akcje BZ WBK należą w większości (69,41 proc.) hiszpańskiego banku Santander, największego banku w strefie euro i jednego z największych na świecie.

Źródło: ISBnews, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: