SuperBiz wiadomości Stare meble trafią do elektrowni

Stare meble trafią do elektrowni

05.12.2016, godz. 16:44
elektrownia
foto: EAST NEWS

Polskie elektrownie od nowego roku będą mogły przyjmować stare meble z całej Polski, a nawet Europy. Jak tego byłoby mało, to do elektrowni mogą trafiać chore drzewa.

Od nowego roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące odnawialnych źródeł energii. Ministerstwo Środowiska poprzez rozporządzenie właśnie wprowadziło do ustawy definicję tzw. drewna energetycznego. Okazuje się, że drewnem energetycznym będą mogły być pozyskiwane w kraju lub za granicą duże lub małe drewniane elementy architektury, elementy wyposażenia wnętrz wycofywane z eksploatacji wskutek zużycia fizycznego lub moralnego. Poprzez zużycie moralne można rozumieć jako zużycie ekonomiczne i utratę wartości danego przedmiotu.

Zobacz: Pomysł na biznes. Sprzedaż choinek

Oznacza to, że stare meble po prostu wylądują w polskich elektrowniach, gdzie będą wykorzystywane tak jak węgiel. Palić będzie można następującymi rzeczami:  powstałymi w procesach odzysku odpady drzewne ze starych mebli, elementy wyposażenia budynków, odpady z rozbiórek domów. Nie wiadomo natomiast, które rodzaje odpadów nie będą mogły trafiać do kotłów elektrowni.

Źródło: wyborcza.biz

tagi: elektrownie
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: