SuperBiz wiadomości Startuje Forum Ekonomiczne w Davos [GALERIA]

Startuje Forum Ekonomiczne w Davos [GALERIA]

17.01.2017, godz. 09:58
DAVOS.
foto: AP

Pod hasłem „Odpowiedzialne przywództwo" startuje 47. Forum ekonomiczne w Davos. Trwająca od 17 do 20 stycznia największa konferencja ekonomiczna na świecie zgromadzi aż 3 tysiące gości. Polskę reprezentował będzie wicepremier Mateusz Morawiecki.

– Niezbędny jest nowy model odpowiedzialnego przywództwa, by stawić czoła głównym wyzwaniom, jakie stoją przed światem – mówił Klaus Schwab, założyciel i prezes Światowego Forum Ekonomicznego uzasadniając temat forum na spotkaniu z mediami.

Zobacz koniecznie: Pajęczyna PiS. Kaczyński rozdał tysiąc państwowych posad

Tym razem, podczas paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych w Davos, mowa będzie o wzmocnieniu międzynarodowej współpracy na świecie, ożywieniu wzrostu gospodarczego, reformie kapitalizmu i globalnych korporacji, która pozwoliłaby zahamować wzrost nierówności społecznych oraz przygotowaniu się do czwartej rewolucji przemysłowej. Nie zabraknie także tematów związanych z odpowiedzialnością społeczną

Nie tylko ludzie biznesu
Trwająca od 17 do 20 stycznia największa ekonomiczna konferencja świata zgromadzi 3 tysiące najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Pojawi się na niej blisko tysiąc szefów globalnych firm. Nie jest tajemnicą, że świat biznesu od lat do Davos przyciąga także polityków. W tym roku pojawi się tam ponad 70 głów państw. Aż jedną trzecią gości będą stanowili reprezentanci organizacji pozarządowych, związków zawodowych i przedsiębiorców społecznych.

Wielcy nieobecni i gość specjalny
Tym razem w Davos zabraknie kanclerz Angeli Merkel, prezydenta Francji Francois Holland'a i przedstawicieli nowej administracji Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy w szwajcarskim kurorcie pojawi się zaś prezydent Chin Xi Jinping. Ma przyjechać do szwajcarskiego kurortu z ponad 80-osobową delegacją.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: