SuperBiz wiadomości Startupy na start! Pierwszy taki inkubator od PGNiG

Startupy na start! Pierwszy taki inkubator od PGNiG

19.06.2017, godz. 00:00
tuł: Startupy na start! Pierwszy taki inkubator od PGNiG
foto: Materiały prasowe

Przyszłość energetyki zależy od innowacyjnych rozwiązań. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Krajowy lider energetyczny zacieśnia współpracę z ośrodkami naukowymi, a młodych przedsiębiorców, naukowców i startupowców wspiera, otwierając inkubator InnVento. Na tę inwestycję PGNiG w najbliższych latach przeznaczy niemal 700 milionów złotych.

Niezwykle istotnym elementem umacniania Polski na międzynarodowym rynku energetycznym są inwestycje w innowacje oraz stała współpraca z ośrodkami naukowymi. Takie działania są nieodłącznym i jednym z ważniejszych elementów strategii PGNiG na najbliższe lata. To jedna z pierwszych spółek Skarbu Państwa, która podjęła realizację założeń zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, które mają skutkować szybszym wzrostem rozwoju krajowej gospodarki.

Innowacje na start

Potencjał młodych naukowców, przedsiębiorców i właścicieli startupów w Polsce jest ogromny. Ich rola w kraju i za granicą stale rośnie, a pomysły wykupywane są przez firmy i instytucje z całego świata. Tym, co nierzadko przeszkadza w realizacji śmiałych idei są pieniądze i brak odpowiedniej infrastruktury. Właśnie te elementy PGNiG zapewni wszystkim tym, którzy będą objęci programem InnVento.

Współpraca ze startupami zaowocuje nowymi rozwiązaniami technologicznymi dla najpilniejszych wyzwań stojących przed branżą energetyczną. To pierwsza taka inicjatywa w sektorze naftowo-gazowniczym w Polsce. Pomysłodawcy projektu chcą połączyć świeżość spojrzenia z doświadczeniem i możliwościami międzynarodowej korporacji.
Inkubator InnVento zaoferuje kilka form wsparcia. Oprócz zaplecza merytorycznego w postaci mentoringu i coachingu ekspertów, zapewni powierzchnię biurową, dostęp do niektórych baz danych, wsparcie administracyjne i operacyjne, np. z zakresu prawa i księgowości, a także pomoc w uzyskaniu finansowania. InnVento jest też miejscem nawiązywania ciekawych kontaktów biznesowych.

Program InnVento

Program InnVento to kompleksowa opieka nad procesem pracy nad innowacjami – weryfikacja i ocena zgłoszeń, inkubacja wybranych do programu start-upów, a następnie roll-out lub akceleracja, czyli osiągnięcie poziomu zaawansowania, który może skutkować nawiązaniem współpracy biznesowej z PGNiG lub innymi firmami.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie innvento.pl. Nadesłane zgłoszenia będą poddawane ocenie merytorycznej specjalistów Spółki. W trosce o najwyższe standardy i chęć współpracy z najlepszymi, na tym etapie mogą być wymagane dodatkowe dokumenty i doprecyzowanie istotnych kwestii.

W okresie inkubacji startupy wybrane do programu korzystają z zasobów i wsparcia inkubatora. To czas dynamicznego rozwoju dotychczasowych działań, dzięki dostępowi do wielu obszarów wsparcia. Ostatnim etapem współpracy z InnVento jest roll-out lub akceleracja, które mogą skutkować nawiązaniem relacji biznesowej z PGNiG lub niezależną komercjalizacją pomysłu.

Setki milionów złotych

Na badania, rozwój i innowacje PGNiG przeznaczy w ciągu najbliższych kilku lat niemal 700 milionów złotych. Inwestycje zaowocują większym wsparciem dla otoczenia biznesowego PGNiG. To także szansa na zdobycie pozycji lidera innowacyjności w sektorze gazowym.

Obszary zainteresowania programu to technologie wydobywcze gazu ziemnego, nowe materiały i technologie cyfrowe w łańcuchu wartości gazu ziemnego, innowacje w wykorzystaniu gazu ziemnego, nowe produkty i usługi dla klienta końcowego, nowe źródła energii, generacja rozproszona oraz ochrona środowiska w sektorze energetycznym.

„Liczymy na zgłoszenia od startupów, których projekty będą odpowiadać na wyzwania technologiczne spółek z naszej grupy. Uczestnicy mogą liczyć na współpracę ekspertów z grupy kapitałowej PGNiG. Dla młodych przedsiębiorców i naukowców szczególnie atrakcyjna przy przygotowaniu projektu może okazać się możliwość korzystania z naszych zasobów"– zaznacza Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. rozwoju.

InnVento startuje startupy

Zdaniem twórców programu, InnVento to miejsce dla tych, którzy chcą zrewolucjonizować polską energetykę. Studenci, młodzi naukowcy i właściciele startupów mają szansę na wykorzystanie doświadczenia międzynarodowej korporacji. Należysz do tej grupy? Nie czekaj i zgłoś się jak najszybciej. Współpraca może zaowocować rozwiązaniami, które nie tylko usprawnią krajowy przemysł naftowo-gazowniczy, ale staną się innowacjami na skalę światową, umacniając tym samym pozycję Polski na energetycznej mapie świata. Program jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Energii.

InnVento.pl
Znajdź nas na: FB, Twitter, LinkedIn
InnVento
ul. Kasprzaka 25, 01-224 Warszawa
tel. 22 589 41 18
e-mail: innvento@pgnig.pl


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: