SuperBiz wiadomości Stawka minimalna. Rząd rozważa już 13 zł za godzinę, a nie 12 zł

Stawka minimalna. Rząd rozważa już 13 zł za godzinę, a nie 12 zł

15.06.2016, godz. 11:28
Pieniądze monety złotówki
foto: Super Express

Do tej pory rząd Beaty Szydło mówił o propozycji 12 zł za godzinę płacy minimalnej. Teraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej przyznała, że możliwa jest stawka 13 zł. - Jeżeli strona społeczna przyjmie propozycję rządu dot. minimalnego wynagrodzenia, minimalna stawka godzinowa wynosiłaby 13 złotych - powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Rafalska mówiła na konferencji po posiedzeniu rządu, że wyższa propozycja dot. minimalnego wynagrodzenia w 2017 r. to "bardzo dobra wiadomość dla ponad 1,3 mln Polaków, którzy do tej pory mieli minimalne wynagrodzenie".

Zobacz również: Płaca minimalna 2017. Na umowie o pracę zarobisz co najmniej 2 tys. zł brutto

- To również, jeżeli zostanie przyjęta taka regulacja związana z minimalną stawką godzinową, będzie miało swój wyraz w wysokości minimalnej stawki godzinowej. Jeżeli ten wariant, który został uzgodniony ze stroną społeczną zostanie przyjęty, wtedy ta stawka godzinowa minimalna była 13-złotowa - poinformowała Rafalska.

Teraz w projekcie wprowadzającym minimalną stawkę godzinową zaproponowano 12 zł.

- Nasza propozycja do 15 (czerwca-PAP) miała być złożona zgodnie z procedurą Radzie Dialogu Społecznego. Myślę, że taki wzrost minimalnego wynagrodzenia partnerzy społeczni, w szczególności związki zawodowe, ale głównie pracownicy, którzy do tej pory byli tak nisko wynagradzani, przyjmą z zadowoleniem - powiedziała minister.

 

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: