SuperBiz wiadomości Stéphane Antiga ma nową pracę. Będzie promował francuski styl życia

Stéphane Antiga ma nową pracę. Będzie promował francuski styl życia

09.11.2016, godz. 16:53
Liga Światowa 2016: Stephane Antiga ogłosił skład reprezentacji Polski
foto: EAST NEWS

Miał być medal, skończyło się na ćwierćfinale. Za nieudany występ reprezentacji Polski w siatkówce „głową” zapłacił trener Stéphane Antiga. Francuz nie szukał jednak długo nowej pracy. Właśnie ogłoszono, że został dyrektorem generalnym projektu French Touch w Polsce, kampanii promującej francuski styl życia.

Antiga, wielokrotny reprezentant Francji swoją przygodę z polską siatkówką rozpoczął w 2007 r. - wtedy został zawodnikiem klubu Skra Bełchatów. Od maja 2014 r. pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn. W tym samym roku nasza drużyna zdobyła tytuł mistrzostwo świata.

Kariera Antigi w roli selekcjonera zakończyła się po tegorocznych igrzyskach w Rio. Polacy jechali na nie walczyć o medal, odpadli już w ćwierćfinale. Po tym, jak Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił, że kończy współpracę z Francuzem spekulowano m.in., że zostanie on trenerem reprezentacji Kanady. Sam Antiga mówił w wywiadach, że „ma kilka opcji”.

Czytaj rówinież: Francja kontroluje polskie firmy przewozowe. Grożą im wysokie grzywny

Dziś wiadomo, że były były siatkarz obejmie stanowisko dyrektora generalnego projektu French Touch w Polsce, kampanii promującej francuski styl życia, organizowanej przez Ambasadę Francji oraz Agencję Cryptone. W naszym kraju kampania realizowana jest od 2015 r. 

French Touch to akcja przybliżająca Polakom tajniki francuskiego stylu życia, francuskie marki, modę, kuchnię i kulturę. Przyszłoroczna edycja, za którą odpowiadać będzie Antiga ma być realizowana z jeszcze większym rozmachem, niż do tej pory. W ramach kampanii odbędzie się m.in. ogólnopolska akcja handlowa oraz uroczysta gala, na której wystąpią polskie i francuskie gwiazdy.

Zobacz także: Przetarg na Caracale zakończony. Prezydent Francji odwołał wizytę w Polsce

Partnerami French Touch w Polsce w 2016 r. byli: Carrefour i Président – partnerzy główni oraz Aelia Duty Free, Andros, BGŻ BNP Paribas, Bonduelle, Delifrance, DMP, Dr Irena Eris, EDF, Eurexia, Galenic, GSE, Lagardère Travel Retail, Mayland, Mazars, Monin, Paul, Promod, Regent Warsaw Hotel, René Furterer, Rica Lewis, Sodexo Prestige, Sofitel, Vins de France, Wyborowa SA Pernod Ricard, Złote Wyprzedaże; partnerzy instytucjonalni: CCE, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Instytut Francuski, Stowarzyszenie Francja-Polska; partnerzy medialni: JCDecaux, Stroer i TV5Monde. 

Źródło: dlahandlu.pl, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: