SuperBiz wiadomości Strajk polskich celników blokuje przejścia graniczne z Ukrainą

Strajk polskich celników blokuje przejścia graniczne z Ukrainą

16.06.2016, godz. 14:13
służba celna przejście graniczne
służba celna przejście graniczne foto: EAST NEWS

Ukraińscy kierowcy cierpią przez strajk polskich celników? Jak poinformowała w czwartek (16.06.) Państwowa Straż Graniczna Ukrainy, w kolejkach na ukraińskich przejściach granicznych, które prowadzą do Polski stoi ponad tysiąc pojazdów.

Najtrudniejsza sytuacja jest na przejściach: Rawa Ruska (Ukraina), Hrebenne (Polska), Hruszów-Budomierz, Szeginie-Medyka oraz Uściług-Dorohusk. Dzień wcześniej, w środę, na wjazd do Polski oczekiwało po stronie ukraińskiej aż 2 tys. samochodów. Ukraińcy tłumaczą, że to efekt strajku włoskiego polskich celników.

Zobacz także: Rząd powołał spółkę do walki z wyłudzeniami podatku VAT

W ubiegłym tygodniu celnicy protestowali w Warszawie przeciwko planowanemu włączeniu ich służby do Krajowej Administracji Skarbowej. Jak podkreślali, taka zmiana nie poprawi skuteczności walki z szarą strefą. Zwracali uwagę, że wypracowują dla budżetu państwa jedną trzecią dochodów.

Ministerstwo Finansów z kolei podkreślało, że kwestia utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej jest jednym z priorytetów resortu i w ramach tej reformy nie ma planów likwidacji Służby Celnej.  - W nowej strukturze bardzo ważną rolę - tak jak dotychczas - pełnić będą funkcjonariusze celni - zapewnił resort w komunikacie kilka dni temu.

Źródło: PAP, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: