SuperBiz wiadomości Strajku w LOT jednak nie było, ale utrudnienia już tak

Strajku w LOT jednak nie było, ale utrudnienia już tak

19.11.2015, godz. 11:24
check in, samolot, lotnisko, paszport
check in, samolot, lotnisko, paszport, United Airlines foto: Dreamstime

Dziś rano miał się odbyć strajk pracowników LOT-u wiążący się ze sporymi utrudnieniami dla pasażerów polskiego przewoźnika. Choć do protestu ostatecznie nie doszło, pasażerowie i tak nie mogli cieszyć się planowanymi lotami.

LOT, przygotowując się do strajku pracowników, do którego miało dojść dziś w godz. 6.30-8.30, został zmuszony do odwołania kilku lotów. Chodzi o rejsy pomiędzy Warszawą a Wrocławiem, Krakowem, Katowicami i Budapesztem (w obu kierunkach). Choć strajku ostatecznie nie było, loty pozostały odwołane.

ZOBACZ TEŻ: Więcej o planowanym strajku w LOT

Wszystkie inne rejsy, które miały mieć opóźnienia, odbyły się jednak zgodnie z planem. Dla pasażerów, którzy czują się poszkodowani odwołaniem ich podróży, LOT przygotował specjalną infolinię pod numerem telefonu (22) 577-95-73, pod którym można uzyskać pomoc i informacje o zmianie rezerwacji biletów.

ZOBACZ TEŻ: Caracali jednak nie będzie? Macierewicz chce rozpisać nowy przetarg

Strajk był planowany przez 600 pracowników związku zawodowego, którzy domagali się wyższych wynagrodzeń. Wcześniej władze spółki PLL LOT wskazywały, że na podwyżki  nie mogą sobie pozwolić, bo firma jest w złej sytuacji finansowej. Ostatecznie zarząd LOT-u przystał na żądania pracowników, a więc strajk został odwołany.

Źródło: polskieradio.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: