SuperBiz wiadomości Strefa ciszy w PKP! W końcu będzie spokój w pociągach [WIDEO]

Strefa ciszy w PKP! W końcu będzie spokój w pociągach [WIDEO]

20.07.2015, godz. 12:19
PKP
foto: FOTO SE

To, co jest standardem na Zachodzie, w końcu może zadomowić się w Polsce. Spółka PKP Intercity zamierza do końca roku wprowadzić w swoich pociągach specjalne strefy ciszy, w których nie będzie można prowadzić rozmów przez telefon - informuje radio Zet.

Testowanie tego pomysłu zacznie się od składów Pendolino. Już obecnie w nowoczesnych pociągach Express Intercity Premium są specjalne przedziały do rodzin z małymi dziećmi, dlatego wagon bez telefonów komórkowych będzie kolejny elementem zapewniającym spokojną podróż.

Czytaj także: Chaos na kolei. Stołek traci prezes PKP Informatyka oraz Kolei Śląskich

Na czas testów w każdym składzie wyznaczony zostanie jeden wagon wyraźnie oznaczony jako "strefa ciszy". Zakazane w nim będzie prowadzenie jakichkolwiek rozmów przez telefon. Dodatkowo, jeśli w całym pociągu konduktor zobaczy lub usłyszy pasażera głośno rozmawiającego przez telefon, wyprosi go na korytarz.

Przedstawiciele PKP Intrecity nowe rozwiązania tłumaczą stale napływającymi skargami od podróżnych na irytyjących pasażerów, którzy kilkugodziną podróż umilają innym głośnymi opowieściami ze swojego życia, prowadzonymi przez komórkę.

Źródło: Radio Zet

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: