SuperBiz wiadomości Student znalazł lukę w banku i postanowił zaszaleć. Wydał 6,5 mln złotych

Student znalazł lukę w banku i postanowił zaszaleć. Wydał 6,5 mln złotych

14.12.2016, godz. 12:41
Pieniądze
Pieniądze foto: internet

Student z Australii przez przypadek odkrył, że jego konto w banku ma nielimitowany debet. 29-latek postanowił to wykorzystać i wydał 2,1 mln dolarów australijskich na sportowe samochody, striptizerki i narkotyki.

Australijczyk Luke Moore odkrył, że jego bank umożliwił mu niechcący dostęp do nielimitowanego debetu na koncie bankowym. 29-latek zamiast powiadomić bank o swoim odkryciu, postanowił to sowicie wykorzystać.

Zobacz również: Polski nauczyciel może dostać milion dolarów!

Student zaczął przelewać pieniądze na swoje inne konta bankowe i korzystać z nich bez ograniczeń. W jego garażu pojawiło się kilka nowych pojazdów, w tym Aston Martin za blisko 300 000 zł, Maserati 3200GT za ponad 100 000 zł, nieco tańszy Hyundai Veloster, Alfa Romeo, a także łódź.

Beztroskie życie Asutralijczyka trwało 2 lata. Ostatecznie bank zorientował się o usterce, która finansowała hulaszczy tryb życia 29-latka. Moore został aresztowany i skazany na 4 lata więzienia. Wyszedł po roku, po wygranym odwołaniu. Jak na ironię, mężczyzna jest spłukany, żyje z matką i chce zostać prawnikiem specjalizującym się w prawie karnym.

 

Źródło: www.carscoops.com

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: