SuperBiz wiadomości SUPER AGRO. Zagraniczna aktywność Ursusa

SUPER AGRO. Zagraniczna aktywność Ursusa

19.05.2016, godz. 00:00
Zagraniczna aktywność Ursusa
foto: Materiały prasowe

– Ursus powrócił na rynek po wielu latach nieobecności. Jakie nowości szykuje dla nas Ursus podczas zbliżających się Centralnych Targów Rolniczych?

– URSUS jest obecnie największym krajowym producentem ciągników i maszyn rolniczych. W ciągu ostatnich 5 lat rozwoju zbudowaliśmy od podstaw trzy zakłady produkcyjne, gdzie zatrudniamy już blisko 800 osób. W 2015 r. z sukcesem wprowadziliśmy do oferty 16 nowych produktów, w tym sześć modeli legendarnych ciągników serii C. Zostały one bardzo dobrze przyjęte przez klientów, co zaowocowało wzrostem sprzedaży w kraju. W marcu br. zaprezentowaliśmy prototyp ciągnika C-3150V POWER z pierwszą polską nowatorską transmisją VIGUS. Transmisja, czyli przednia oś, skrzynia biegów i tylny most, powstała w naszym ośrodku badawczo-rozwojowym. Ciągnik będzie dostępny w sprzedaży w 2017 r.

W ofercie Ursusa jest już 80 rodzajów maszyn, w tym ciągniki, przyczepy rolnicze, rozrzutniki obornika, ładowacze czołowe, prasy, które będą prezentowane podczas listopadowych Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie. Hitem tegorocznych targów jest oczywiście ciągnik C-3150V POWER, a także najpopularniejszy w ostatnich miesiącach model C-380 z nowym ładowaczem TUR 4 z chwytakiem do bel oraz nową kabiną i dachem.

Udział w targach jest dla nas bardzo ważny, ponieważ są one platformą spotkań rolników, producentów maszyn rolniczych oraz instytucji oferujących usługi finansowe czy doradcze.

– Głównym obszarem rozwoju spółki poza granicami Polski nadal jest Afryka?

– Już w latach 2012–13 dostrzegliśmy na kontynencie afrykańskim potencjał biznesowy i postano-wiliśmy go wykorzystać. W Afryce ważne jest finansowanie i wsparcie rządowe. Cieszymy się, że polski rząd wspiera Ursus w rozwoju zagranicznym w Etiopii i Tanzanii, które kupują nasze pro-dukty. Afryka nadal jest dla nas perspektywicznym i wiodącym rynkiem, ale chcemy się rozwijać także na innych, gdzie klienci pamiętają jeszcze polskie Ursusy. Zależy nam na zaprezentowaniu podczas targów możliwości współpracy polskiego przedsiębiorcy z krajami Afryki i Europy Środkowo-Wschodniej. W tych częściach świata – w ramach strategii rozwoju kraju – branża rolno-spożywcza stanowi jeden z priorytetów. Dlatego serdecznie zapraszam już dziś do stoiska Ursusa podczas listopadowych Centralnych Targów Rolniczych.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: