SuperBiz wiadomości Święto Pizzy. Jakie pizzę najczęściej kupują Polacy?

Święto Pizzy. Jakie pizzę najczęściej kupują Polacy?

08.02.2017, godz. 18:00
Pizza, jedzenie, fast food
foto: Super Express

Aż 96 proc. Polaków jada pizzę, aż 73 proc. z nich kupuje włoski placek przynajmniej raz w miesiącu. Najbardziej lubimy pizzę z pieczarkami pokrytą warstwą sera i sosem.

W czwartek obchodzimy Święto Pizzy. Okazuje się, że jedynie 4 proc. Polaków nie jada pizzy w ogóle. Ale nawet 73 proc. zajada się nią co najmniej raz w miesiącu. Ten włoski przysmak króluje na stołach osób w młodszym wieku. W gronie konsumentów po 55 roku życia zainteresowanie pizza spada.

Zobacz też: Walentynkowe inspiracje od Lidla

Z badań Instytut Badań Pollster wynika, że najczęściej kupujemy pizzę z dowozem do domu. Co ciekawe, w lokalu pizzę je tylko 26 proc. Polaków. Rzecz jasna z naszym zamiłowaniem do spędzania wolnego czasu w domowych pieleszach  z Włochami czy Amerykanami nie mamy co się porównywać. Z badań wynika, że aż 20 proc. pytanych w wieku 35-44 lat samodzielnie przygotowuje pizzę w domu.

Jaką pizzę wybieramy? Numer jeden na naszych stołach do  Pepperoni (20 proc. osób), Margerita (16 proc.), Cappriciosa i Hawajska (15 proc.) oraz pizza Serowa (12 proc.). Aż 63 proc. preferuje pizze na cienkim cieście. Pieróg calzone wybiera jedynie 2 proc. badanych, a 6 proc. pytanych nie potrafiło określić swoich kulinarnych preferencji.

Sprawdź koniecznie: Co znajdziesz w mrożonkach Hortexu?

Polacy nie wyobrażają sobie pizzy bez sera, pieczarek i sosu pomidorowego. Na placu mogą pojawić się w kolejności: szynka, salami, kurczak, cebula, pomidory, papryka, oliwki, kukurydza i ananas.

źródło:portalspożywczy.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: