SuperBiz wiadomości Sylwester 2016/2017: ile wydadzą na niego stacje telewizyjne?

Sylwester 2016/2017: ile wydadzą na niego stacje telewizyjne?

28.12.2016, godz. 12:29
Sylwester
foto: Tomasz Gola/Super Express

Koncerty sylwestrowe organizowane pod chmurką i transmitowane w telewizji to już tradycja. Co roku na takie imprezy przychodzą setki tysięcy ludzi, a przed telewizorami gromadzą się ich miliony. W tym roku gwiazdy na żywo będzie można zobaczyć w Zakopanem, Warszawie i Katowicach. Ile na organizację koncertu wydadzą stacje telewizyjne, a ile miasta?

Zbliżający się „Sylwester z Dwójką", organizowany przez Telewizję Polską, po raz pierwszy w historii transmitowany będzie z Zakopanego. Przez ostatnie kilka lat koncert odbywał się na wrocławskim rynku, jednak nowy zarząd TVP z Jackiem Kurskim na czele, podjął decyzję o zmianie jego lokalizacji.
– Zakopane to zimowa stolica Polski, która co roku przyciąga setki tysięcy turystów. Dziwi nie, że do tej pory żadna stacja nie pomyślała o tym mieście przy organizacji imprezy sylwestrowej – wyjaśniał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski.

Sprawdź także: Najdroższy sylwester. Zobacz, ile kosztuje

Scena zostanie postawiona na Dolnej Równi Krupowej, dzięki czemu uczestnicy zabawy poza 32 gwiazdami, które wezmą udział w imprezie, będą mogli podziwiać także widok Tatr. Dodatkową atrakcją i formą promocji imprezy mają być materiały zza kulis nagrywane przez znanych Youtuberów. Ile kosztuje taka zabawa? Zakopane wyda na jej organizację około miliona złotych, a resztę pieniędzy dołożą sponsorzy: PGE i Zbyszko oraz Telewizja Polska, która nie podaje, ile dokładnie przeznaczy na ten cel.
– Informacje tego typu są objęte tajemnicą handlową, ale możemy powiedzieć, że ilość osób zaangażowanych przy produkcji imprezy oraz związane z tym koszty nie odbiegają od standardowych kosztów, które miały miejsce w ubiegłych latach przy okazji podobnych imprez – taką odpowiedź otrzymał portal Suberbiz.pl od Centrum Informacji TVP.

Czytaj też: Sylwestra najchętniej spędzamy w europejskich stolicach

TVN postawił z kolei na Warszawę, z której koncert sylwestrowy będzie transmitowany w telewizji po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie. W ostatnich latach stacja telewizyjna współpracowała w tej kwestii z Krakowem. Scena zlokalizowana będzie przy Pl. Defilad obok Pałacu Kultury i Nauki. Wystąpi na niej 14 artystów. Stolica wyda na imprezę 3,2 mln zł, jednak TVN nie ujawnił całego budżetu zaplanowanego na jej organizację.

Zobacz również: Fajerwerki na Sylwestra – jak dobrze wybrać? [INFOGRAFIKA]

Spośród trzech miast tylko Polsat zdecydował się na transmisję koncertu z tego samego miasta co w ubiegłym roku, czyli z Katowic. Scena ustawiona zostanie obok Spodka i wystąpi na niej 19 gwiazd. Pełny koszt imprezy, tak jak w poprzednich przypadkach nie jest oficjalnie podany. Wiemy jednak, że miasto przeznaczy na jej organizację 2,2 mln zł oraz, jak podał portal businessinsider.pl, Polsat planuje wydać na ten cel podobną kwotę. Do koncertu dołoży się także sponsor – firma Tauron.

Źródło: businessinsider.com.pl, wirtualnemedia.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: