SuperBiz wiadomości Szczęściarz z Niemiec zgarnął w loterii 390 mln zł!

Szczęściarz z Niemiec zgarnął w loterii 390 mln zł!

17.10.2016, godz. 14:19
Banknoty EURO
Banknoty EURO foto: EAST NEWS

Chyba każdy z nas chętnie zamieniłby się z mieszkańcem Niemiec, który w ubiegły piątek zgarnął rekordową wygraną w loterii Eurojackpot. Szczęśliwiec otrzyma aż 90 mln euro, czyli ok. 390 mln zł! To najwyższa wygrana wśród niemieckich graczy i druga w historii loterii.

Ogromna kwota wygranej narastała przez dziesięć poprzednich losowań, w których nikomu nie udało się wytypować zwycięskich liczb. W ubiegły piątek szczęście uśmiechnęło się do kogoś, kto zagrał w landzie Badenia-Wintembergia. Trafił on 5 z pięćdziesięciu liczb podstawowych i dwie jednocyfrowe liczby dodatkowe. Tym samym stał się właścicielem najwyższej wygranej na terenie Niemiec, a drugiej w historii całej loterii.

ZOBACZ TEŻ: Lotto. Te liczby najczęściej zapewniają wygraną

Podczas losowania przeznaczenie było łaskawe także dla pięciu innych Niemców,  dwóch Finów i jednego Holendra, którzy za poprawne wytypowanie pięciu liczb podstawowych i jednej dodatkowej dostaną po pok. 3 mln euro (ok. 13 mln zł). Niestety, Polska nie znajduje się wśród 17 europejskich państw, które uczestniczą w loterii Eurojackpot. Dla porównania jednak warto wskazać, że w naszym Lotto najwyższa wygrana w historii, która trafiła w ręce pojedynczego gracza, to ok. 35 mln zł.

Źródła: wp.pl, lotto.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: