SuperBiz wiadomości Szef MON Antoni Macierewicz ogłasza podwyżki w wojsku. Wyższe pensje już od maja

Szef MON Antoni Macierewicz ogłasza podwyżki w wojsku. Wyższe pensje już od maja

28.04.2017, godz. 13:12
Macierewicz wyprowadzi swoje wojsko na ulicę 1pub
Macierewicz wyprowadzi swoje wojsko na ulicę foto: REPORTER

To będzie udana majówka dla pracowników w polskim wojsku! Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło, że od maja tego roku wzrosną wynagrodzenia pracowników resortu obrony narodowej. Łącznie podwyżka wyniesie 5 proc. MON na ten cel wyda ponad 110 mln zł.

- W maju 2017 r. ponad 44 tys. pracowników resortu otrzyma podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego wraz z premią w łącznej kwocie 165 zł brutto z wyrównaniem od 1 stycznia br. Dodatkowo sfinansowane zostaną pozostałe stałe składniki wynagrodzenia, w tym dodatek za wysługę lat. Ministrowi obrony narodowej zależy na poprawie warunków finansowych tej grupy zawodowej. To również forma uznania ich wkładu na rzecz rozwoju Sił Zbrojnych RP i wzmacniania potencjału obronnego państwa - czytamy w komunikacie na stronie internetowej resortu.

Zobacz koniecznie: Macierewicz przejmie nadzór nad spółkami? Za brak zgody kary finansowe i więzienie

Ministerstwo przedstawiło sposób naliczenia podwyżki wynagrodzenia na przykładzie mechanika zatrudnionego w brygadzie logistycznej. - Na przyjętych założeniach można prześledzić, jak wzrosną podstawowe składniki wynagrodzenia, w tym wynagrodzenie zasadnicze oraz premia. Wzrost obu czynników przełoży się na kwotę 165 złotych brutto, a całego wynagrodzenia o 195 zł brutto - podaje resort obrony.

MON podkreśla, że 110 mln zł zostało zarezerwowanych budżecie ministerstwa, dzięki współpracy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza oraz wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

 

Źródło: MON

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: