SuperBiz wiadomości Szefowa Yahoo dostanie blisko 228 mln złotych odprawy

Szefowa Yahoo dostanie blisko 228 mln złotych odprawy

11.01.2017, godz. 13:35
Marissa Mayer
foto: AP

Marissa Mayer odejdzie ze stanowiska prezesa zarządu Yahoo, w związku z przejęciem spółki przez firmę Verizon. Nie opuści jednak spółki z pustymi rękami – otrzyma odprawę w wysokości 55 mln dol., czyli prawie 228 mln zł – podał portal wirtualnemedia.pl.

Na skutek przejęcia Yahoo przez Verizon, firmę czekają ogromne zmiany. W miejsce marki Yahoo na rynku pojawi się Altaba Inc. Zmieni się także zarząd spółki – odejść ma dotychczasowa prezes zarządu Marissa Meyer oraz sześciu dyrektorów m.in. przewodniczący rady nadzorczej Maynard Webb i współzałożyciel spółki David Filo.

Sprawdź także: Masz konto pocztowe na Yahoo? Sprawdź, co cię czeka po sprzedaży spółki

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal wirtualnemedia.pl, Marissa Meyer otrzyma 55 mln dol., czyli 227,7 mln zł, odprawy za ustąpienie z fotela prezesa Yahoo. Została powołana na to stanowisko w 2012 r., aby wyprowadzić Yahoo z tarapatów, spowodowanych rosnącą konkurencją ze strony Google'a i Facebooka. Jej działania nie poprawiły jednak wyników firmy, która w 2016 r. odnotowała spadek przychodów reklamowych o 10 proc. Na wizerunku Yahoo odbił się także wyciek danych, uznawany za jeden z największych w historii internetu, o którym pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Czytaj też: Hakerzy zaatakowali Yahoo. Przechwycili dane z ponad miliarda kont

Na stanowisku prezesa Marissę Meyer ma zastąpić Eric Brandt, pracujący w Yahoo od marca 2016 r.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: