SuperBiz wiadomości Szkoła rodzenia - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

Szkoła rodzenia - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

30.01.2016, godz. 06:00
szkoła rodzenia
foto: EAST NEWS

Chyba żadna młoda mama nie wyobraża sobie porodu bez wcześniejszego przygotowania w szkole rodzenia. Niezwykle cenne umiejętności zdobyte podczas spotkań z położną, masażystą czy fizjoterapeutą  pozwalają jej jak najlepiej przejść ten niezwykle ważny moment. Właśnie ze względu na duże zapotrzebowanie i zainteresowanie szkoła rodzenia to dobry pomysł na własną firmę.

Formalnie szkołę rodzenia zakładamy jako działalność gospodarczą. W pierwszej kolejności za pomocą internetu rejestrujesz swoją działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Tym samym zgłaszasz działalność do urzędu statystycznego, który nadaje numer REGON i do urzędu skarbowego, który nadaje NIP. Następnie trzeba załatwić jeszcze formalności związane z ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym swoich pracowników w ZUS (masz na to 7 dni od daty rozpoczęcia działalności podanej we wniosku CEIDG).

Specjalistyczne wyposażenie

Szkołę rodzenia trzeba specjalistycznie wyposażyć. Na zakupy koniecznie wybierz się z położną, która wybierze najlepszy sprzęt i pomoce dydaktyczne. W sali do ćwiczeń powinny znajdować się: piłki, maty, worki do siedzenia, drobny sprzęt fitness. Sala do zajęć teoretycznych musi mieć rzutnik, laptop i oczywiście gadżety służące do nauki pielęgnacji niemowlęcia. Dobrze jest zaopatrzyć nie tylko w wanienkę, pieluchy i lalki bobasy. W profesjonalnej szkole rodzenia warto jest mieć także profesjonalny fantom ciężarnej kobiety (dysponują nimi uczelnie medyczne). Dzięki takim specjalistycznym przedmiotom, położne będą mogły doskonale przygotować przyszłych rodziców do porodu i opieki nad noworodkiem.

Doskonała kadra

W szkole rodzenia najważniejsza jest  wyspecjalizowana kadra. Bez profesjonalnego, przyjaznego personelu sukcesu raczej nie uda się osiągnąć. Dlatego na tym polu nie wolno oszczędzać. To bardzo ważne szczególnie na starcie, kiedy  trzeba zrobić bardzo dobre wrażenie na pacjentkach. W szkole rodzenia podstawą zespołu jest położna. Jeśli planujesz prowadzenie kilku grup, a sama położną nie jesteś, to będziesz potrzebować przynajmniej dwóch specjalistek od opieki nad ciężarną i  przyjmowania porodów. Dodatkowo warto zatrudnić też specjalistę fitness, który pomoże ciężarnym zadbać o mięśnie i sprawność fizyczną. Możesz zatrudnić również psychologa, który pomoże pacjentkom psychicznie przygotować się do porodu i wczesnej opieki nad maluszkiem. Nie zapominaj też o sprawach administracyjnych. W przypadku większej szkoły warto do zespołu włączyć  obsługę biura i księgową.Więcej przeczytasz w naszej książce „45 pomysłów na biznes”. Książka dostępna w kioskach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: