SuperBiz wiadomości Szpitale zatrudniają pracowników do… przytulania noworodków

Szpitale zatrudniają pracowników do… przytulania noworodków

17.07.2017, godz. 15:15
niemowlę, niemowlak, dziecko, bobas
foto: EAST NEWS

Okazuje się, że do pracy w szpitalu potrzeba nie tylko pielęgniarek i lekarzy, ale też osób, które będą zajmować się... przytulaniem noworodków. W szpitalu w Ohio (stan w północno-wschodniej części USA) zatrudniono piętnastu wolontariuszy, których zadaniem jest tylko i wyłącznie tulenie niemowlaków.

Program, który uruchomiono w szpitalu w Ohio przeznaczony jest dla wolontariuszy, chcących pomóc w socjalizacji niemowląt, których matki w czasie ciąży zażywały narkotyki. Maleństwa, cierpiące na tzw. syndrom odstawienia mogą być bardziej drażliwe, częściej płakać, mieć problemy ze snem. A to tylko najłagodniejsze objawy. Zdarza się też problem z jedzeniem, wymiotami.

Zobacz także: Ta torba była na Księżycu. Teraz chcą ją sprzedać za 16 mln zł!


Przytulanie, nawet jeśli nie przez matczyne ramiona, według lekarzy pracujących w tamtejszej placówce w Miami Valley może pomagać w uspokojeniu niemowlaka oraz wypełnić pustkę, kiedy matki nie ma obok. Po pięciu latach badań zdecydowano się więc na innowacyjny krok i umieszczono ogłoszenie o poszukiwaniu osób do przytulania niemowląt.

Sprawdź również: Zapłacimy więcej za napoje. Ministerstwo Środowiska chce przywrócić kaucję!


Oferta wolontariatu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, placówkę zalała fala zgłoszeń. Kandydaci zostali bardzo dokładnie przepytani i poddani testom, by wybrać na stanowisko najlepszych. Wśród wolontariuszy nie brakuje emerytów, którzy po przejściu w stan spoczynku zdecydowali się pomóc dzieciom.

 

Źródło: /ABC News /TVP Info

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: