SuperBiz wiadomości Szukasz pracy? LinkedIn ukryje tę informację przed Twoim szefem

Szukasz pracy? LinkedIn ukryje tę informację przed Twoim szefem

07.10.2016, godz. 13:08
dziewczynka, laptop
foto: EAST NEWS

W portalu społecznościowym LinkedIn pojawiła się nowa opcja o nazwie Open Candidates (Otwarci Kandydaci). Dzięki niej osoba, która szuka pracy, może ogłosić to rekruterom, ale informacja ta nie dotrze do nikogo poza nimi. Nie zobaczą jej więc np. przełożeni czy koledzy z firmy, w której pracujemy.

Dotychczas osoby szukające pracy mogły poinformować o tym headhunterów, polujących na LinkedInie, tylko poprzez napisanie w swoim nagłówku wprost: "szukam zatrudnienia".

Pod latarnią najciemniej
Opcja Open Candidates pozwala przekazać im tę wiadomość dużo bardziej dyskretnie. Gdy oflagujemy się jako otwarty kandydat, zaczniemy wyświetlać się w wynikach wyszukiwania rekroterów, mimo że żadem inny element profilu nie wskazuje na chęć zmiany pracy.

Czytaj też: Szukasz pracy? Zobacz, gdzie jest o nią najłatwiej [INFOGRAFIKA]

Serialowa inspiracja
Inspiracją dla twórców nowego rozwiązania był serial "Silicon Valley". Jak wyjaśniła w jednym z postów firma LinkedIn, jeden z jego głównych bohaterów poinformował na portalu społecznościowym, że chce zmienić pracę i w kilka sekund otrzymał wiadomości od rekruterów. "Chcemy dokładnie takie doświadczenie dostarcztyć członkom LI" – napisano w poście.

Jak stać się otwartym kandydatem?
Aby oflagować się jako otwarty kandydat, po zalogowaniu się do swojego profilu w LinkedIn należy wejść w zakładkę Jobs (Praca), następnie przejść do Preferences (Preferencje) i zaznaczyć opcję "let recruiters know you'e open" ("niech rekruterzy wiedzą, że jesteś otwarty"). I gotowe!

Źródło: businessinsider.com.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: