SuperBiz wiadomości Szukasz pracy, próbuj w tych firmach. Znamy już najlepszych pracodawców 2015 r.

Szukasz pracy, próbuj w tych firmach. Znamy już najlepszych pracodawców 2015 r.

22.10.2015, godz. 12:51
BIZNES FIRMA SPOTKANIE ZEBRANIE
foto: SHUTTERSTOCK

Jeszcze do niedawna w polskim biznesie panowało przekonanie, że ludzie chcą pracować w firmie, która po prostu gwarantuje im dobre zarobki. Zapominano o tym, że pracownicy oceniają też atmosferę w pracy czy podejście szefa. Teraz na szczęście się to zmienia, dzięki czemu powstają rankingi najlepszych w Polsce pracodawców. W tym roku są to, wśród największych, Grupa LUX MED, Intel Technology Poland oraz Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System S.A.

Ranking najlepszych pracodawców na rok 2015 działających na polskim rynku przedstawiła grupa Aon, która zajmuje się m.in. doradztwem w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Wyszczególniła ona trzy kategorie: firmy XXL zatrudniające powyżej 1000 pracowników, firmy duże (od 250 do 1000 pracowników) oraz firmy małe i średnie (do 250 pracowników).

ZOBACZ TEŻ: Uważaj, wymieniając zniszczone banknoty. Możesz dostać tylko pół ich wartości

Wśród największych wygrały Grupa LUX MED, Intel Technology Poland oraz Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System S.A. W drugiej kategorii nagrodzono Grupę Pracuj SA, spółkę Nutricia Polska, Ubezpieczenia Liberty i Hotel Marriott. Z kolei, jeśli chodzi o średnie i małe firmy, zwyciężyły Spółdzielnia Doradców Kredytowych ANG, LeasePlan, Blue Media SA oraz RST.

ZOBACZ TEŻ: Masz 25-30 lat? Przy przejściu na emeryturę przeżyjesz szok!

Najlepszych polskich pracodawców wyłoniono już po raz dziesiąty. W tym roku jednak po raz pierwszy przyznawano też wyróżnienia specjalne, które otrzymały Grupa Pracuj S. A., mBank SA, Pramerica Życie TUiR SA, Grupa PZU i Grupa NEUCA. Ranking najlepszych pracodawców opracowano na podstawie opinii samych pracowników, którzy oceniali zaangażowanie swoich szefów, wiarygodność i spójność przedsiębiorstw, w których pracują, oraz sprawność działania firmy i tworzenie w niej możliwości rozwoju dla pracowników.

Źródło: egospodarka.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: