SuperBiz wiadomości Szukasz pracy przez Work Service? Uważaj na oszustów, którzy wyłudzają dane

Szukasz pracy przez Work Service? Uważaj na oszustów, którzy wyłudzają dane

28.06.2016, godz. 11:05
Komputer
foto: Dreamstime

Work Service ostrzega przez fałszywymi ofertami pracy, które w jej imieniu oszuści zamieszczają na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych. – Przestępcy podszywają się pod Work Service w celu wyłudzenia danych osobowych – przestrzega firma.

Ostrzeżenie przed fałszywymi ofertami pracy pojawiło się na stronie internetowej Work Service. To efekt sygnałów, które płynęły do firmy. „Przypominamy, że na potrzeby procesu rekrutacji nie wymagamy podawania takich danych jak PESEL, nr dowodu osobistego, konto bankowe i danych innych niż dane w typowym CV (dane kontaktowe, doświadczenie zawodowe, wykształcenie itp.).” - czytamy.

Firma podaje też przykład jednego z fałszywych ogłoszeń. Ich treść wygląda następująco.

"Witam Serdecznie,

chcieliśmy poinformować, iż Pani kandydatura wstępnie nas zainteresowała.

Osoba uczestnicząca w badaniu wciela się w potencjalnego klienta, aby sprawdzić jakość obsługi we wskazanym sklepie/punkcie obsługi. Nawiązuje bezpośredni kontakt z pracownikiem placówki (sprzedawca/konsultant), zadaje mu kilka pytań odnośnie oferty lub produktu (które otrzyma od nas z całym pakietem dotyczącym danego zlecenia), a więc bierze bezpośredni, aktywny udział w zaaranżowanych sytuacjach. Po zrealizowaniu takiej wizyty Tajemniczy Klient wypełnia ankietę w systemie, w której odpowiada na pytania dotyczące dokonanej obserwacji.

Praca będzie przebiegała wśród podmiotów , które znajdują się w bazie danych naszej firmy.
Każdy pracownik ma prawo wyboru czasu pracy w dogodnych dla siebie godzinach.  Zleceń miesięcznie jest od 30 do 40. Każde zlecenie płatne jest 30 zł netto.

Po nawiązaniu współpracy otrzyma Pani swój login i hasło do systemu, przez który będzie z nami współpracować. Proponujemy dogodną formę współpracy. W mailu zwrotnym wraz z resztą danych osobowych do Umowy, proszę wskazać jaka forma Pana interesuje:  umowa o dzieło, czy umowa zlecenie. Praca na jaką Pani aplikowała będzie rozliczana na osobiste konto bankowe wskazane przez Panią.

Do wygenerowania  umowy prosimy o  następujące dane osobowe:
• Imię i Nazwisko
• Adres zameldowania (z dowodu osobistego)
• PESEL
• Nr dowodu osobistego, a jeśli możliwe to jego skan (przód, tył)
• Osobiste konto bankowe, na które wpływać będzie wynagrodzenie oraz, które posłuży nam do zweryfikowania Pani tożsamości, czyli dane konta bankowego muszą zgadzać się z danymi z dowodu osobistego ( jeśli dane w koncie różnią się np. w dowodzie ma Pani pełną nazwę ulicy, a w koncie skrót, proszę nam o tym napisać, bo nasz system nie przepuści poprawnie weryfikacji)

W celu weryfikacji Danych Osobowych przeprowadzamy standardowy przelew o wartości  1 gr na konto wskazane przez nas w Umowie z Pani osobistego konta. Konto, z którego otrzymamy przelew potwierdzający dane osobowe, będzie kontem, na które będziemy przelewać  wynagrodzenie każdego ostatniego dnia miesiąca.

Po pozytywnej weryfikacji danych osobowych i podpisaniu umowy pracę rozpoczęłaby Pani z początkiem grudnia.

Mamy nadzieję , że podczas weryfikacji  wszystko przebiegnie pomyślnie i Nasza współpraca będzie owocna obustronnie.”

Work Service podkreśla, że od kandydatów na pobiera żadnych opłat związanych z rekrutacją. „Prosimy o zachowanie ostrożności w przypadku natrafienia na takie oferty oraz przekazanie takiej informacji do nas. Każdą taką próbę wyłudzania danych i podszywania się pod naszą firmę zgłaszamy do prokuratury. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy dana oferta jest naszą oficjalną ofertą, również prosimy o kontakt” – informuje firma.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: