SuperBiz wiadomości Szukasz pracy? Zobacz, gdzie jest o nią najłatwiej [INFOGRAFIKA]

Szukasz pracy? Zobacz, gdzie jest o nią najłatwiej [INFOGRAFIKA]

20.09.2016, godz. 13:18
Poszukiwania pracy
Poszukiwania pracy foto: shutterstock

Pracodawcy chętniej zatrudniają nowych pracowników. Widać to chociażby po rosnącej liczbie ofert pracy. W samym portalu Pracuj.pl, opublikowano ich w sierpniu ok 42,2 tys., czyli o 16 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wyniki badania Pracuj.pl, potwierdzają dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z których wynika, że bezrobocie w sierpniu wyniosło 8,5 proc. i było 1,4 p.p. niższe w porównaniu rok do roku.

W tych branżach najłatwiej o pracę
Najwięcej ofert pracy pochodziło z branż: handel i sprzedaż (7 841 ogłoszeń), bankowość/finanse/ubezpieczenia (5 439), przemysł ciężki (3 427) oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie (3 228). Warto zwrócić także uwagę na rosnącą liczbę ofert pracy w branży przemysłowej – wzrosty w sierpniu wyniosły odpowiednio 21 proc. dla przemysłu lekkiego i 18 proc. dla przemysłu ciężkiego, w porównaniu rok do roku.

Czytaj też: Pracodawcy lepiej płacą i chętniej zatrudniają

Gdzie jest najwięcej ofert?
Na czele województw z największa liczbą ogłoszeń o pracę niezmiennie znajduje się mazowieckie. W sierpniu pracodawcy z tego regionu opublikowali 9 283 ofert, co stanowiło 23 proc. ogólnej liczby ogłoszeń. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa: dolnośląskie z 4 317 ofertami oraz małopolskie z 3 942 ofertami. Znaczna liczba ofert pracy pochodziła także z województw: wielkopolskiego (3 717), śląskiego (3 587) oraz pomorskiego (2 794).

MSP czy korporacje?
Najwięcej ogłoszeń w sierpniu pochodziło z firm zatrudniających ponad 250 – stanowiły one 30 proc. wszystkich ofert pracy. Istotny wzrost pod względem wzrostu zapotrzebowania na pracowników zanotowały firmy zatrudniające od 11 do 50 pracowników – w przypadku tych firm wzrost, rok do roku, wyniósł 22 proc.

Źródło: Pracuj.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: