SuperBiz wiadomości Szwajcaria umorzy Grecji długi w zamian za jedną z wysp

Szwajcaria umorzy Grecji długi w zamian za jedną z wysp

24.07.2015, godz. 16:58
GRECKIE WYSPY NA SPRZEDAŻ.
foto: SHUTTERSTOCK

Greckimi wyspami zainteresowane są nie tylko gwiazdy kina jak Johnny Depp, Angelina Jolie czy Brad Pitt, ale także politycy. Jeden ze szwajcarskich posłów zaproponował, aby rząd w Atenach zamiast spłaty długu na rzecz Berna, przekazał Szwajcarii jedną z greckich wysp.

Inicjatorem tego pomysłu jest prawicowy parlamentarzysta Pierre Rusconi. W jego opnii Grecja i tak nie spłaci swoich długów, dlatego powinna rozwiązać kwestię zobowiązania wobec wierzycieli, oddając jedną ze swoich licznych wysp - informuje serwis The Local.

Zobacz koniecznie: Johnny Deep kupił grecką wyspkę za 4,2 mln euro

- Tak jak Francja ma terytoria zamorskie, tak Szwajcaria może mieć je w Grecji – przekonuje Rusconi. Jego propozycja jest prosta. Jedną z 300 wysp wystawionych przez Ateny na sprzedaż, powinna trafić w ręce Szwajcarii.

Grecki rząd, aby spłacić część swoich zobowiązań został zmuszony powołać fundusz prywatyzacyjny, którego zadaniem jest prywatyzacja w celu uzbierania 50 mld euro. Sprzedane aktywa w większości trafią prosto do wierzycieli Greków, a reszta pójdzie na rozwój gospodarki.

 

Źródło: biznes.onet.pl / The Local

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: