SuperBiz wiadomości Szydło: 500 zł będzie realizowane tak jak obiecywaliśmy w kampanii

Szydło: 500 zł będzie realizowane tak jak obiecywaliśmy w kampanii

27.11.2015, godz. 11:38
Prezes Rady Ministrów: Beata Szydło
Prezes Rady Ministrów: Beata Szydło foto: Super Express

Premier Beata Szydło w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przekonuje, że z żadnych zobowiązań jej rząd się nie wycofuje. - Na najbliższym posiedzeniu rządu zostanie przyjęta mapa drogowa wprowadzania programu 500+ - wyjaśnia szefowa gabinetu. Premier podkreśliła, że świadczenia na drugie i kolejne dziecko otrzymają także rodziny o wyższych dochodach.

- . Ruszyły normalne prace, które zawsze przy takich projektach i programach muszą być przeprowadzone. Na najbliższym posiedzeniu rządu zostanie przyjęta mapa drogowa wprowadzania programu 500+. Kolejnym krokiem będzie skierowanie jej do Sejmu, przyjęcie i w przyszłym roku program zacznie działać. We wtorek tę szczegółową mapę przedstawię - wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem szefowa rządu.

Sprawdź również: Wysyp 500 zł na dziecko. Po PiS i Nysie teraz zapłaci Łomża

Beata Szydło dopytywana o próg dochodowy, o którym wspomniała w tym tygodniu w kontekście bogatszych rodzin, wyjaśniła, że "dyskusja wokół tego tematu się toczy". - Rzeczywiście, przychodziły do mnie osoby, które twierdziły, że mają wysokie dochody i niesprawiedliwe by było, gdyby taki dodatek otrzymywały - mówi Szydło.

Premier dodaje, że 500+ nie jest programem socjalnym, tylko prodemograficznym i prorodzinnym. - Został pomyślany tak, jak w wielu krajach europejskich. Zapisaliśmy w nim jednak zasadę dobrowolności. Ci, którzy uważają, że mają wystarczające dochody nie będą musieli z niego korzystać - przekonuje.

Pieniądze od kwietnia 2016 roku zaczną trafiać do rodziców. W rodzinie, w której dochód nie przekracza 800 zł dodatek będzie przysługiwał już od pierwszego dziecka. Jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne, ten próg wynosi 1200 zł. Natomiast w rodzinach o wyższych dochodach, od drugiego dziecka i na każde kolejne.

 

Źródło: "Rzeczpospolita"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: