SuperBiz wiadomości Szydło: Budżet jest legalny. "Nie zostały tu złamane, ani naruszone żadne prawa"

Szydło: Budżet jest legalny. "Nie zostały tu złamane, ani naruszone żadne prawa"

13.01.2017, godz. 10:28
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Premier Beata Szydło broni legalności głosowania nad budżetem w sali kolumnowej Sejmu, który opozycja uznaje za niezgodny z prawem i domaga się jego powtórzenia. - Budżet jest legalny i każdy, kto twierdzi inaczej, sieje zamęt, sieje niepokój i godzi w interesy polskiego państwa - powiedziała szefowa polskiego rządu w "Gościu Wiadomości".

- Budżet jest legalny i każdy, kto twierdzi inaczej, sieje zamęt, sieje niepokój i godzi w interesy polskiego państwa, dlatego że podważanie legalności budżetu, który został przyjęty zgodnie (...) ze wszystkimi procedurami - nie zostały tu złamane, ani naruszone żadne prawa - podważanie tego dokumentu daje tylko i wyłącznie paliwo tym, którzy dzisiaj mają w stosunku do polskiego państwa zła wolę - powiedziała premier.

Sprawdź również: Budżet 2017. Ile wydamy i kto dostanie podwyżki?

Beata Szydło wykluczyła również potrzebę skierowania przez prezydenta dokumentu do Trybunału Konstytucyjnego. - Powtórzę jeszcze raz: dla mnie nie ma żadnych wątpliwości, że ten budżet został ze wszystkimi regułami przyjęty - dodała premier i podkreśliła, że jest on "też dobrym budżetem, stabilnym, prorozwojowym i prospołecznym".

Przypomnijmy, że w środę 11 stycznia Senat bez poprawek przyjął ustawę budżetową na 2017 - przedstawiciele Platformy Obywatelskiej nie brali udziału w głosowaniu. Głosowało 61 senatorów, 59 było "za", dwóch "przeciw". Dokument obecnie czeka na podpis głowy państwa.

Tegoroczny budżet zakłada, że wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 3,6 proc. Jednocześnie zaplanowano rekordową, bo ponad 59-miliardową, dziurę budżetową.

 

Źródło: Money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: